Ylli i Kosovës, Bersant Celina ka bërë sot stërvitjen e radhës nën drejtimin e trajnerit të mirënjohur, Pep Guardiola. Sipas ‘DailyMail’, Celinës dhe një tjetër lojtari të rinj i është dhënë rasti të stërvitin me ekipin e parë, përpara se Guardiola të marrë një vendim për ta. “Lojtarët e... Më shumë
Kosova e natyralizon lojtarin e Valencias (FOTO)
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll nuk ka të ndalur. Pasi arriti të marr alo-qendrën amerikane, Justin Doellman, fanellën e Kosovës pritet ta vesh edhe Travis Peterson. Burimet e Gazetës “Zëri”, bëjnë të ditur se lojtari ka pranuar të luaj për Kosovën. Alo-qendra amerikane së fundi është aktivizuar në kampionatin... Më shumë
Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, ka deklaruar se dëshiron të qëndroj në skuadrën e tij, Colorado Rapids dhe të fitoj titullin. Këto komente, Gashi i dha gjatë një interviste të dhënë për medien zvicerane Blick.ch, ku theksoi se dëshiron të përqendrohet plotësisht në MLS-n amerikane, duke mohuar një... Më shumë
Federata Shqiptare e Futbollit nxjerrë në shitje biletat për këtë ndeshje të Kombëtares
Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen mes Shqioërisë dhe Maqedonisë, e cila ndeshje do të luhet në kuadër të eliminatoreve për botërorin ‘Rusia 2018’/ Tifozët shqiptarë që duan të pajisen me bileta për ballafaqimin e parë për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2016”, e kanë... Më shumë
Zyrtare: Drenica e transferon mbrojtësin e Trepçës
Mbrojtësi nga Mitrovica, Fetah Ibrahimi, ka vendosur që ta vazhdojë karrierën te Drenica. Ibrahimi në edicionin e fundit u aktivizua me Trepçën në Ligën e Parë të Kosovës, raporton ‘sovrani.info’. Ibrahimi në këtë mënyrë, e vesh për herë të dytë fanellën e skuadrës nga Skënderaj. /Sovrani Më shumë
Zyrtare: Largohet Rashica
Pas portierit nga Kosova, Ilir Avdyli, është larguar nga testimet edhe një lojtar tjetër kosovar nga Vllaznia e Shkodrës. sportal.al mëson se mesfushori Valdrin Rashica e ka përfunduar estimin te shkodranët, dhe nuk i ka bindur ata për t’i ofruar një kontratë. Rashica ishte pjesë e Skënderbeut në 6... Më shumë
Mesfushori Bujar Idrizi, është transferi i radhës te skuadra e Llapit. Idrizi i bashkohet skuadrës së Tahir Batatinës, pas një aventure të suksesshme me Trepçën ’89, raporton ‘sovrani.info’. Llapi në këtë mënyrë po vazhdon të konsolidohet për edicionin e ri. /Sovrani Më shumë
Hajvalia e transferoi ditë më parë, por ai largohet për këto arsye
Futbollisti Enis Zabërgja nuk do të jetë pjesë e Hajvalisë në edicionin e ri të garave. Ani pse javë më parë ai nënshkroi marrëveshje më këtë skuadër, një gjë e tillë nuk do të realizohet. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë futbollisti, Enis Zabërgja. “Nuk jam i kënaqur me... Më shumë
Lorik Cana shumë aktiv në pushime, ja me kë po kalon ato (FOTO)
Lorik Cana duket shumë aktiv në rrjetet sociale teksa po i kalon pushimet verore në vende të ndryshme Ai se fundmi ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet me dy vogëlushe të cilat kishin të veshura fanellat e kapitenit të Kombëtares. Cana nuk ka treguar për personat që... Më shumë
Prokuroria: Dy vite burg për Ballistin
Prokuroria ka kërkuar 2 vite burg për Ismail Morinën, i cili ngriti dronin në stadiumin e Beogradit, në ndeshjen Serbi-Shqipëri. Morina u arrestua në flagrancë me pistoletë para ndeshjes së kthimit Shqipëri-Serbi, në “Elbasan Arena”. Procesi ndaj Morinës u zhvillua me gjykim të shkurtuar dhe në rast dënimi, ai... Më shumë