Partizani ka dorëzuar në UEFA listën e lojtarëve për Ligën e Kampioneve, teksa në listë janë shtuar edhe afrimet e fundit, Volas dhe Ekuban. Krahas dy sulmuesve, risi është edhe emri i trajnerit Sormani i cili zëvendëson Klevis Dalipin qe ishte regjistruar në UEFA për ndeshjes e Ligës së... Më shumë
Përfaqësuesja e Kosovës U18 – Femra, ka pësuar humbjen e dytë në Kampionati Evropian U18 – Divizioni C. Kosova ka pësuar humbje 53-47, duke shënuar humbjen e dytë pasi dje u mposhtë nga Gjeorgjia, transmeton Koha.net. Lojtarja më e dalluar në fushë nga radhët e Kosovës, ishte Flaka Kelmendi... Më shumë
Kukësi ka dhënë një lajm të mirë për tifozët, të cilët do të kenë mundësinë ta ndjekin ekipin e tyre në ndeshjen e kthimit me Austrinë e Vienës. Sipas klubit kuksian, UEFA ka pranuar kërkesën e Kukësit për të luajtur ndaj Austrisë së Vienës me tifozë. Kukësi ishte dënuar... Më shumë
Pas Bujar Idrizit, Llapi ka bërë goditjen e radhës gjatë ditës së sotme. Llapjanët kanë nënshkruar kontratë dyvjeçare me mbrojtësin nga Maqedonia, Nikola Gjorgjievski. Lajmi është konfirmuar nga sekretari i klubit të Llapit, Muhamet Rexhepi. “Pas bisedave që kemi pasur me menaxherin e lojtarit, i njohur në Maqedoni si... Më shumë
Kosovë – Maltë, shikoni ndeshjen direkt (VIDEO)
Përfaqësuesja e Kosovës është duke u takuar me Maltën në Kampionatin evropian U-18 për femra në basketboll. Më shumë
Ky gjest i Xherdan Shaqirit e emocionin tifozin kosovar
Xherdan Shaqiri vazhdon të jetë në Prishtinë ku është duke e kaluar një pjesë të pushimeve verore. Pas një nate të gjatë në një nga diskotekat e Prishtinës, Shaqa ka gjetur kohë për të vizituar një fans në banesën e tij në Prishtinë, shkruan Indeksonline. Visar Bajrami është tifozi... Më shumë
Ylli i Kosovës, Bersant Celina ka bërë sot stërvitjen e radhës nën drejtimin e trajnerit të mirënjohur, Pep Guardiola. Sipas ‘DailyMail’, Celinës dhe një tjetër lojtari të rinj i është dhënë rasti të stërvitin me ekipin e parë, përpara se Guardiola të marrë një vendim për ta. “Lojtarët e... Më shumë
Kosova e natyralizon lojtarin e Valencias (FOTO)
Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll nuk ka të ndalur. Pasi arriti të marr alo-qendrën amerikane, Justin Doellman, fanellën e Kosovës pritet ta vesh edhe Travis Peterson. Burimet e Gazetës “Zëri”, bëjnë të ditur se lojtari ka pranuar të luaj për Kosovën. Alo-qendra amerikane së fundi është aktivizuar në kampionatin... Më shumë
Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, ka deklaruar se dëshiron të qëndroj në skuadrën e tij, Colorado Rapids dhe të fitoj titullin. Këto komente, Gashi i dha gjatë një interviste të dhënë për medien zvicerane Blick.ch, ku theksoi se dëshiron të përqendrohet plotësisht në MLS-n amerikane, duke mohuar një... Më shumë
Federata Shqiptare e Futbollit nxjerrë në shitje biletat për këtë ndeshje të Kombëtares
Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen mes Shqioërisë dhe Maqedonisë, e cila ndeshje do të luhet në kuadër të eliminatoreve për botërorin ‘Rusia 2018’/ Tifozët shqiptarë që duan të pajisen me bileta për ballafaqimin e parë për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2016”, e kanë... Më shumë