Zyrtare: Drenica e transferon mbrojtësin e Trepçës
Mbrojtësi nga Mitrovica, Fetah Ibrahimi, ka vendosur që ta vazhdojë karrierën te Drenica. Ibrahimi në edicionin e fundit u aktivizua me Trepçën në Ligën e Parë të Kosovës, raporton ‘sovrani.info’. Ibrahimi në këtë mënyrë, e vesh për herë të dytë fanellën e skuadrës nga Skënderaj. /Sovrani Më shumë
Zyrtare: Largohet Rashica
Pas portierit nga Kosova, Ilir Avdyli, është larguar nga testimet edhe një lojtar tjetër kosovar nga Vllaznia e Shkodrës. sportal.al mëson se mesfushori Valdrin Rashica e ka përfunduar estimin te shkodranët, dhe nuk i ka bindur ata për t’i ofruar një kontratë. Rashica ishte pjesë e Skënderbeut në 6... Më shumë
Mesfushori Bujar Idrizi, është transferi i radhës te skuadra e Llapit. Idrizi i bashkohet skuadrës së Tahir Batatinës, pas një aventure të suksesshme me Trepçën ’89, raporton ‘sovrani.info’. Llapi në këtë mënyrë po vazhdon të konsolidohet për edicionin e ri. /Sovrani Më shumë
Hajvalia e transferoi ditë më parë, por ai largohet për këto arsye
Futbollisti Enis Zabërgja nuk do të jetë pjesë e Hajvalisë në edicionin e ri të garave. Ani pse javë më parë ai nënshkroi marrëveshje më këtë skuadër, një gjë e tillë nuk do të realizohet. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë futbollisti, Enis Zabërgja. “Nuk jam i kënaqur me... Më shumë
Lorik Cana shumë aktiv në pushime, ja me kë po kalon ato (FOTO)
Lorik Cana duket shumë aktiv në rrjetet sociale teksa po i kalon pushimet verore në vende të ndryshme Ai se fundmi ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet me dy vogëlushe të cilat kishin të veshura fanellat e kapitenit të Kombëtares. Cana nuk ka treguar për personat që... Më shumë
Prokuroria: Dy vite burg për Ballistin
Prokuroria ka kërkuar 2 vite burg për Ismail Morinën, i cili ngriti dronin në stadiumin e Beogradit, në ndeshjen Serbi-Shqipëri. Morina u arrestua në flagrancë me pistoletë para ndeshjes së kthimit Shqipëri-Serbi, në “Elbasan Arena”. Procesi ndaj Morinës u zhvillua me gjykim të shkurtuar dhe në rast dënimi, ai... Më shumë
Cana shfaq patriotizmin edhe në plazh (FOTO)
Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, djali nga Gjakova, nuk e fsheh kurrë patriotizmin e tij dhe aq më pak mundet, nëse është në plazh. Në një foto të postuar nga pushimet franceze, Lorik Cana, ka treguar edhe një herë tatuazhet që ia kemi parë në fushë, në çaste... Më shumë
Kualifikohet Shëndija, fitore edhe si mysafir
Shkëndija është kualifikuar në rrethin e dytë të Ligës së Evropës Skuadra kuqezi nga Tetova, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj polakëve të Cracovias, arriti t’i mposhtë ata edhe si mysafire dhe atë me rezultat 2-1. Besart Ibraimi ishte golashënuesi i parë i ndeshjes në minutën 13’, ndërsa goli... Më shumë
Lajme të mira vijnë për tifozët e Dritës “Intelektualët” pasi skuadra e tyre e zemrës ka filluar konsolidimin dhe shumë shpejt pritet ti zgjedhë organet e saj drejtuese, duke filluar kështu punën për sezonin e ri. Burime brenda klubit i kanë njoftuar Gazetës Sheshi se në klubin bardhekaltër do... Më shumë
Nga Hajvalia në Gjilan

Nga Hajvalia në Gjilan

SportVendor 7 July, 2016, 15:32

Mesfushori Kreshnik Nebihu është bërë shumë shpejt me skuadër. Talenti mitrovicas, pas ndarjes me Hajvalinë i është bashkuar Gjilanit, me të cilët ka nisur stërvitjet. Nebihu ishte pjesë e Hajvalisë në edicionin e kaluar, duke luajtur titullar në shumë ndeshje. Zyrtarizimi i tij tek Gjilani pritet të bëhet në... Më shumë