Instagram dekurajon “vipat”. Teston opsionin e fshehjes së ‘like’-ve
Instagram ka konsideruar mundësinë e fshehjes së numrit të pëlqimeve nëpër foto në mënyrë që audiencat të mos shohin sesa persona kanë pëlqyer një postim individual.  Një funksion i cili është testuar së brendshmi u zbulua ditën e sotme nga gjahtarja e kodit Jane Wong e cila thotë se... Më shumë
Ekspozohen miliona fjalëkalime të “Instagram”
Miliona fjalëkalime të përdoruesve të “Instagram” kanë qenë të ekspozuara në serverat e saj. Lajmi është bërë i ditur nga “Facebook”, kompania që ka në zotërim këtë rrjet social. Gjigandi i mediave sociale deklaroi se fjalëkalimet e përdoruesve të “Instagram” ishin ruajtur me një tekst të thjeshtë dhe jo... Më shumë
WhatsApp po e rregullon problemin e bezdisshëm me bisedat e arkivuara
Rrjeti social WhatsApp, më në fund do të ndërmerr diçka, për t’i dhënë fund problemit të bezdisshëm dhe të vazhdueshëm, të bisedave që ndodhen në arkiv. Shfrytëzuesve, po iu shfaqen papritmas bisedat e arkivuara, kur dikush po shkruan ndonjë mesazh të ri, transmeton Telegrafi. Kjo nënkupton se ndonjë bisedë... Më shumë
Bëhuni gati! Fluturimi Londër-Nju Jork për më pak se një orë, tani është i mundur!
Avioni “hipersonik” që do të kalojë Atlantikun për më pak se një orë është shumë pranë përfundimit, pasi shkencëtarët që po merren me ndërtimin e tij kanë arritur të gjejnë një zgjidhje për problemin më të madh me të cilin po përballeshin. Për të realizuar këtë kohë rekord, avioni... Më shumë
Kryefjala e Range Rover-ëve! Ky është Velocity i ri!
Kompania e njohur britanike, Overfinch, merret me modifikimin e Land (Range) Roverëve që nga viti 1975 dhe kreacioni i tyre i fundit i kufizuar do të jetë në dispozicion për fansat e karbonit. Kreacioni i tyre i fundit quhet Overfinch Velocity, i cili është i bazuar në Range Roverin... Më shumë
Për herë të parë, Australia mundëson transportimin e mallërave me dron
Shërbimi me dron i cili do të ofrojë shërbim në bashkëpunim me bizneset lokale si kafenetë dhe farmacitë do të jetë subjekt i disa kufizimeve rregullatore Alphabet Holding, kompania mëmë e “Google” ka marrë leje për të ofruar shërbime për transport mallrash me dronë në disa rajone periferike të... Më shumë
Emiratet e Bashkuara Arabe bllokojnë “Skype”
Autoritetet e Emirateve të Bashkuara Arabe kanë ndaluar përdorimin e aplikacionit të internetit “Skype”. “Kemi konstatuar se ofruesit e shërbimeve të internetit në Emiratet e Bashkuara Arabe bllokuan qasjen në faqen tonë. Kjo do të thotë se ‘Skype’ nuk mund të përdoret në atë vend”, ka njoftuar “Skype” që... Më shumë
Bëhuni gati! Samsung Galaxy Note 10 i “çmend” të gjithë me risinë e rradhës
Së fundmi, DBS Designing ka shpërndarë një video konceptuale në YouTube me anë të të cilës shpjegon sesi mund të duket seria e radhës e Galaxy Note. Ajo që bie  në sy është prania e jo 3 por 4 kamerave. Dhe, surprizat nuk përfundojnë këtu.Note 10 ka një “selfie... Më shumë
Instagram për Windows 10 do të ndërpritet më 10 prill
Nëse e keni hapur aplikacionin Instagram në Windows 10 Mobile, sot, mund të keni vërejtur se ka një mesazh që thotë se aplikacioni do të ndërpritet më 30 prill. Siç mund ta shihni nga imazhi i mësipërm, njoftimi sugjeron që ju të hyni me një shfletues uebi në platformë.... Më shumë
Facebook nxjerr opsionin: ‘Përse po e shikoj këtë postim’?
Facebook dëshiron të sqarojë se si funksionon rrjedha e tij e lajmeve dhe se si algoritmi zgjedh postimet dhe reklamat për ti shfaqur ato tek përdoruesit. Ka hedhur në përdorim një instrument të quajtur “Pse e shoh këtë?” (Pse po e shoh këtë?) i cili do t’iu shpërndahet përdoruesve... Më shumë