Emri i domenit Google ishte shitur për 1 minutë aksidentalisht vitin e kaluar dhe tani kompania ka bërë të ditur se sa pagoi për ta kthyer prapë. Në tetor Sanmay Ved pa që Google.com ishte në shitje. Kështu ai e bleu kompaninë për vetëm 12 dollarë derisa Google kuptoi... Më shumë
Bazuar në raportin e publikuar nga Microsoft, vetëm 4.5 milionë telefona të mençur Lumia janë shitur nga kompania në tremujorin e fundit të vitit 2015. Pra, kompania ka pësuar rënie nga 10.5 milionë telefona të mençur të shitur brenda tremujorit të vitit 2014 në vetëm 4.5 milionë. Kjo është... Më shumë
Ja risia që do të sjellë Facebook
Facebook së shpejti do të instalojë butona të tjerë në statuset e tij, përveç butonit like. Së shpejti përdoruesit do të jetë në gjendje të shprehin jo vetëm pëlqim, por edhe zemërim dhe trishtim, të thërrasin “yay” ose “wow”, apo emocione të tjera nën komentet, fotot apo videot e... Më shumë
HTC gati të rikthehet fuqishëm me modelin One M10
HTC po synon rikthimin fuqishëm në rangun e lartë të telefonëve inteligjent me HTC One M10. Pas suksesit të One M7 tre vite më parë si modeli origjinal i kësaj linje, kompania u has me vështirësi me dy modelet e fundit, One M8 dhe zhgënjimi më i madh ishte... Më shumë
IDC: Huawei fituesi për vitin 2015
Shitjet e telefonave inteligjentë arritën kulmet vitin e kaluar, bazuar nga të dhënat e përpiluara nga firma e hulumtimit të tregut, IDC. Sipas IDC-ës, në vitin 2015 u shitën në total 1.43 miliardë njësi në të gjithë botën, një rritje kjo me 10.1% më shumë krahasuar me një vit... Më shumë
Aplikacioni që i përkthen të lehurat e qenit në gjuhën njerëzore (FOTO)
Fetch, një dyqan kafshësh nga Ocado, po shpreson që të revolucionalizojë teknologjinë e kafshëve me një rang të produkteve të reja, duke përfshirë një qafore të mençur për qenë. Kjo qafore, që ka emrin WhatsYapp, thuhet se është në gjendje që t’i përkthejë të lehurat e qenit tuaj në... Më shumë
Rekord në tregun e telefonave të mençur
Bazuar në IDC, një rekord prej 1.43 milionë telefona të mençur është arritur në mbarë botën gjatë vitit 2015, një rritje prej 10.1% në krahasim me vitin 2014. Në tremujorin e katërt të vitit 2015, shitjet arritën në 399.5 milionë njësi, një rritje prej 5.7% nga periudha e fundit... Më shumë
Rrjetet sociale rrezikojnë të dhënat personale
Agjencia Kombëtare për Mbrojtjen e të Dhënave Personale vetëm gjatë vitit të kaluar ka pranuar mbi 100 kërkesa. Ankesat që qytetarët i kanë paraqitur në këtë institucion si shkelje e të drejtave personale kryesisht kanë të bëjnë me rrjetet sociale por edhe cenimin e privatësisë nga kamerat e vendosura... Më shumë
Ju ka rënë celulari në ujë, veproni kështu për ta shpëtuar
Shumë njerëz ballafaqohen me problemin e të rënit celulari në ujë, mirëpo shumë pak e dinë ‘procesin e shpëtimit’. Porsa të iu bije celulari në ujë ju duhet ta merrni atë sa më shpejtë që është e mundur, ta terni me peshqir dhe të ja hiqni të gjitha pjesët.... Më shumë
JAGUAR F-TYPE SVR I GATSHËM PËR GJENEVË
Në internet janë publikuar fotot e para dhe detajet teknike të modelit F-Type SVR në prag të premierës botërore të planifikuar për “Geneva Motor Show 2016”. Imazhet dhe të dhënat janë marrë nga broshura zyrtare kurse Jaguar i ri i fuqishëm F-Type do të ofrohet për klientët në versionet... Më shumë