Galaxy S7 besohet se do të vijë me jetëgjatësi të përmirësuar të baterisë
Deri më sot kemi dëgjuar për shumë të specifikimeve të mundshme për modelin e ri të telefonit të Samsung, Galaxy S7 dhe tani kemi disa detaje mbi jetëgjatësinë e baterisë së këtij modeli. Galaxy S7 thuhet se do të vijë me jetëgjatësi të përmirësuar të baterisë në krahasim me... Më shumë
Audi promovon makinën e re R8
BMW dhe Mercedes janë lënë mënjanë të këtij viti, Audi nuk ka të ndalur dhe ka futur një reklamë në Super Bowl me të cilën Promovon R8 2017. Reklama 60 sekondshe tregon historinë e një astronauti në pension cili është në depresion, megjithatë djali i tij i zgjat atij... Më shumë
India kalon SHBA-në, bëhet tregu i dytë më i madh i smartfonëve
India është tani tregu i dytë më i madh i telefonave inteligjentë, duke kaluar edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas firmës së hulumtimit të tregut, Counterpoint, numri i përdoruesve të telefonave inteligjentë në Indi është rritur me 220 milionë nga fundi i vitit të kaluar. Për herë të... Më shumë
Windows 10 mund ta merrni automatikisht
Kompania Microsoft bën të ditur se ka nisur përditësimin automatik në versionin më të fundit të programit Windows. Ata do të nisin automatikisht të shkarkojnë dhe instalojnë Windows 10 për përdoruesit e Windows 7 dhe 8. “Siç kemi bërë të ditur në tetor në Windows blog, po përpiqemi ta... Më shumë
Facebook feston sot 12 vjetorin e krijimit të tij
Facebook, që tashmë numëron pothuajse 1 miliardë e 600 milionë përdorues në të gjithë botën, mbush sot 12 vjeç. Rrjeti social i popullarizuar u themelua me 4 shkurt 2004, nga Mark Zuckerberg dhe shokët e tij të universitetit, Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz e Chris Hughes. Facebook u projektua fillimisht... Më shumë
ACURA NSX-001 2017 shitet për 1.2 milion dollarë
Acura NSX 2017 me numrin identifikues 001 është shitur për 1.2 milion dollarë në një ankand të organizuar nga “Barrett-Jackson”. Edhe pse një model i tillë kushton 156 mijë dollarë, paratë ishin të drejtuara për bamirësi. Ajo u ble nga pronari i kompanisë Nascar, Rick Hendrick, që në koleksionin... Më shumë
‘Windows 10’ tejkalon XP dhe 8.1, por ende mbetet prapa ‘Windows 7’
Sistemi më i ri operativ i kompanisë ‘Microsoft’ tani zë vendin e dytë par ‘Windows 7’, i cili ka vendin e parë. Gjashtë muaj pas lansimit, ‘Windows 10’ përfundimisht ka tejkaluar sistemet si XP, po ashtu edhe 8.1, duke u bërë sistemi operativ i dytë më i popullarizuar për... Më shumë
Microsoft ka shitur 6 milionë tabletë Surface
Microsoft ka shitur rreth 1,6 milionë tabletë Surface, kjo shifër u arrit nga Microsoft gjatë fundit të vitit 2015. Por sipas një raporti të fundit Microsoft thuhet se ka shitur gjashtë milionë tabletë të këtij lloji. Numër që ende nuk është konfirmuar nga Microsoft. Gjëja më interesante është se... Më shumë
YAHOO-ja do të shkurtoj 15%  të vendeve të punës
Yahoo ka  bërë e ditur se do të shkurtojë 15 për qind të fuqisë punëtore, ose rreth 1,600 punonjës, si dhe mund të mbyllë disa njësi biznesi. Planet për uljen e kostove do të njoftohen të martën së bashku me të ardhurat realizuara nga kompania në tremujorin e katërt.... Më shumë
Facebook sjell risi në News Feed
Gjërat mund të fillojnë të duken pak më ndryshe në Facebook News Feed, pasiqë rrjeti social ka njoftuar se është duke bërë disa ndryshime në listën e përmbajtjes që faqja shfaq tek përdoruesit e saj. Në ndryshimet që do t’i bëjë Facebook besohet se në News Feed do të... Më shumë