iPad Air 3 dhe iPhone 5SE prezantohen me 15 mars
Apple do ta prezantojë iPad Air 3 dhe iPhone 5SE në një ngjarje mediale muajin tjetër, dhe sipas të gjitha gjasave tashmë e kemi edhe datën e këtij prezantimi nga Apple. Sipas një raporti të ri tani thuhet se iPad Air 3 do të prezantohet më 15 mars. Lajmi... Më shumë
Snapchat, tani mund t’i gjeni miqtë më lehtë
Për të gjithë përdoruesit e Snapchatit, ja ku vjen një lajm i mirë. Nëse deri më tani jeni bezdisur nga procedura jo shumë e thjeshtë e gjetjes së miqve, tani gjërat kanë ndryshuar për të mirë, të paktën kështu pretendon kjo kompani. Snapchat ka lëshuar një shërbim të ri,... Më shumë
Aplikacioni që harxhon më shumë baterinë
Rrjeti social Facebook përveçse iu merr shumë kohë, konsumon edhe më shumë baterinë e telefonit celular. Kështu, përdoruesit e Android mund të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së tyre deri në 20% vetëm nëse fshijnë aplikacionin e Facebook’ut nga telefoni i tyre. Ky rrjet social është aplikacioni që përdoret më... Më shumë
Acura NSX-001 2017 shitet për 1.2 milion dollarë
Acura NSX 2017 me numrin identifikues 001 është shitur për 1.2 milion dollarë në një ankand të organizuar nga “Barrett-Jackson”. Edhe pse një model i tillë kushton 156 mijë dollarë, paratë ishin të drejtuara për bamirësi. Ajo u ble nga pronari i kompanisë Nascar, Rick Hendrick, që në koleksionin... Më shumë
WhatsApp me 1 miliard përdorues në mbarë botën
Shërbimi për mesazhe që është pronë e Facebook-ut WhatsApp ka shënuar 1 miliard përdorues, sipas udhëheqësit te rrjetit social Mark Zuckerberg. “Një miliard njerëz tani përdorin WhatsApp”, ka thënë Zuckerberg në llogarinë e tij në Facebook. Facebook ka siguruar WhatApp se mund të vazhdojë të operojë në masë të... Më shumë
26 pyetjet që Appl u ka bërë të interesuarve për punë në intervistë
Apple është njëra prej kompanive më sfiduese dhe më tërheqëse për të punuar dhe nuk është çudi se të punësohesh në këtë kompani nuk është dhe aq e lehtë. Ja disa prej pyetjeve të cilat u janë bërë aplikantëve për punë në intervista. “Shpjegoja një 8-vjeçari se çka është... Më shumë
Google Chrome me dizajn të ri, ja si do duket ai (FOTO)
Google planifikon ta bëjë me dizajn të ri shfletuesin e saj Chrome, e i cili do t’i adoptoj disa ideja që i përdorë edhe Android, sipas The Next Web. Disa fotografi nga ky dizajn i ri janë gjendur në një ueb sajt të një programeri të Google, e i... Më shumë
Apple prezanton në mars edhe iPad-in e ri
New York, 29 janar – Apple përveç mini-iPhone, i cili do të quhet “5se”, në muajin mars do të prezantojë edhe një iPad të ri. “9to5Mac” bën të ditur se iPad i ri do të quhet Air 3, ndërsa do të ketë një ekran 9.7-inch dhe do të vijë... Më shumë
Google, i detyrohet shtetit italian taksa me vlerë 300 milionë euro
Romë, 30 janar – Qeveria Italiane ka bërë të ditur gjiganti i internetit, Google, i detyrohet shtetit italian taksa me vlerë 200 milionë euro dhe rreth 100 milionë euro të tjera nga fshehja e të ardhurave. Italia e akuzon Google-in për mospagimin e taksave prej 200 milionë eurosh dhe... Më shumë
Evolucioni i kamerës së Apple Iphone përgjatë viteve
Përgjatë viteve iPhone është ballafaquar me një evolucion mjaft interaktiv ku secili model përmban funksionalitete të reja krahasuar me paraardhësin. Edhe pse ndryshimet në dukje janë të vogla nga viti në vit, nëse i hidhni një sy evolucionit të kësaj paisje do të mësoni se Apple ka ndjekur një... Më shumë