BMW mban rekordin me shitje, tejkalon Mercedesin
BMW për vitin e pestë me radhë ka prirë me shitje. Kompania e famshme gjermane, vitin e kaluar ka shitur 1,905,234 vetura. Kjo përfaqëson 5.2 për qind rritje sesa vitin e mëparshëm dhe kjo ia ka mundësuar BMW-së që të rrëzojë nga froni Mercedesin me shitje. Kjo garë është... Më shumë
Ja një paisje ideale për heqjen e borës
Makina e re nga kompania Toro, Snowmaster. Kjo makinë është shumë e fuqishme kur vije puna te heqja e borës në thellësi të madhe. Makina ka dy platforma pastruese mjaft inovative dhe efikase. Është e lehtë të përdoret në çdo sipërfaqe. Specifikat: Video:   Më shumë
Taxi vetëvozitës në Korenë e Jugut
Do të kalojë kohë deri sa ne të jemi në gjendje të marrim me qira apo blerë veturat të cilat nuk kanë nevojë për ne që t’i vozisim, por çka është më e sigurt është se taksi vetëvozitës i shpikur nga koreanët e jugut kishte arritur majat e CES 2016(Consumer... Më shumë
Shpiket timoni i parë i mençur (Video)
Çdo vit së paku 400.000 persona humbasin jetën në aksidente rrugore të shkaktuara nga mungesa e vëmendjes dhe koncentrimit gjatë vozitjes, ndërsa vozitësit e rinj pësojnë katër herë më shumë sesa më të rriturit. Për shkak kësaj, shpikësi i ri Xhej Ti Evarts i cili ka vetëm 19 vjet,... Më shumë
Një zgjidhje nga shkenca për zgjimin nga gjumi (VIDEO)
Zgjimi herët në mëngjes mund të jetë një obligim i vështirë për secilin prej nesh… Por, një pajisje e re me alarm është krijuar si zgjidhje e duhur për këtë problem. “The Ruggie”, është një tapet i vogël me orë dhe alarm të programuar, të cilin mund ta ndaloni... Më shumë
BMW prin në shitje

BMW prin në shitje

Teknologji 16 January, 2016, 10:26

BMW për vitin e pestë me radhë ka prirë me shitje në vitin 2015. Kompania e famshme gjermane vitin e kaluar ka shitur 1,905,234 vetura. Kjo përfaqëson 5.2 për qind rritje sesa vitin e mëparshëm dhe kjo ia ka mundësuar BMW-së që të rrëzojë nga froni Mercedesin me shitje.... Më shumë
Në të ardhmën rryma do të përqohet sikur Wi-Fi
E merrni me mend sikur energjia të përçohet në dhomë ashtu siç sinjalet e Wi-Fi-së shpërndahen tek pajisjet tona. Një gjë e tillë është premtuar nga platforma Ossia Cota në CES 2016, vizion që është vërtetë i mrekullueshëm. Thuajse të gjitha pajisjet që ofrojnë energji pa tela kërkojnë të... Më shumë
Smartfonët më të mirë për 2016
10.Sony Xperia Z5 Premium: Ekrani i parë 4k në një smartphone. Sistemi operativ: Android 5.1 Madhësia e ekranit: 5.5-inch Rezolucioni: 2160 x 3840 Memoria RAM: 3GB Hapësira memorike: 32GB Bateria: 3,430mAh Kamera e pasme: 23MP Kamera e përparme: 5.1MP 9. HTC One M9 Sistemi operativ: Android 5.1 Madhësia e ekranit:... Më shumë
Samsungi me dy versione të S7

Samsungi me dy versione të S7

Teknologji 13 January, 2016, 14:37

Samsung po planifikon të prodhojë rreth 5 milionë telefona galaxy S7. Gjiganti elektronik do nxjerrë në treg dy versione të ndryshme që do të quhen”Galaxy S7 edge” me përmasa të ndryshme: njëri me ekran 13 cm dhe tjetri 14 cm. Si fillim Samsung do lançojë 3.3 milionë  pajisje  me... Më shumë
Ekskluziviteti i dizajnit të fundit të veturës Audi
Audi Exclusive është degë e Audi e cila sjell modele speciale të personalizuara nga kjo markë veturash. Këto vetura të personalizuara njihen për ngjyrat e veçanta të bëra me porosi. Së fundmi Audi Exclusive ka sjellë modelin Audi RS7 Sportback i cili është lyer me ngjyrën kafe Ipanema. Përveç... Më shumë