WhatsApp vjen me risi

WhatsApp vjen me risi

Teknologji 18 January, 2016, 19:44

WhatsApp ka njoftuar se do ta heq pagesën vjetore në vlerë prej 1 dollarëve për shërbimin e saj. Aplikacioni i famshëm i mesazheve që është në pronësinë e Facebook po i afrohet shifrës prej 1 miliard përsoruesve aktivë, dhe tani ka filluar të mendojë për modele të reja të... Më shumë
Gjymtyra robotike që ndien

Gjymtyra robotike që ndien

Teknologji 18 January, 2016, 17:53

Çdo hap që Wolfgang Rangger hedh me këmbën e tij artificiale dërgon informacion në trurin e tij. Nuk ka pothuajse asnjë gjurmë çalimi në ecjen e austriakut dhe të kesh një këmbë artificial nuk e ka ndaluar atë të ndjekë shumë nga hobit e tij. Kjo sepse këmba artificial... Më shumë
Spire Stone, tregon gjendjen mendore
Deri më sot ekzistojnë pajisje që masin hapat, apo rrahjet e zemrës etj., por kurrë një pajisje që mat frymëmarrjen. Në Panairin e Las Vegasit është prezantuar edhe “Spire Stone”, varësja me gur që të tregon gjendjen mendore duke analizuar mënyrën se si merr frymë. Por kjo nuk është... Më shumë
Si të injoroni të gjithë në WhatsApp, dhe të dilni faqebardhë pa iu parë.
Jo të gjithë e vlerësojnë “Seen” që shoqëron mesazhet në WhatsApp. Përderisa  tiku blu tregon se ju keni hapur mesazhin dhe e keni lexuar atë, mund të iu vështirësojë rrugën për të injoruar dërguesin që ka kuptuar se ju e keni parë atë. Kjo nuk është më për t’u shqetësuar.... Më shumë
Drejtuesit e Apple dëshirojnë që modelin e ardhshëm të iPhone ta bëjnë sa më të hollë që është e mundur. Por, kjo nënkupton se iPhone 7 dhe iPhone 7 plus mund edhe të kenë problem në integrimin e portit të dëgjueseve. Sipas portaleve në Kinë thuhet se këto dy... Më shumë
Samsung do të nënshkruajë marrëveshje me Apple
Deri më tani, kanë qenë shumë shkrime dhe publikime se Apple është duke kërkuar për kompani furnizuese të paneleve OLED, që ata të jenë në gjendje të përdorin këtë lloj të ekranit në iPhonët e ardhshëm. Ata, raportohet se janë në bisedime me Samsung, JDI, LG dhe janë duke... Më shumë
BMW mban rekordin me shitje, tejkalon Mercedesin
BMW për vitin e pestë me radhë ka prirë me shitje. Kompania e famshme gjermane, vitin e kaluar ka shitur 1,905,234 vetura. Kjo përfaqëson 5.2 për qind rritje sesa vitin e mëparshëm dhe kjo ia ka mundësuar BMW-së që të rrëzojë nga froni Mercedesin me shitje. Kjo garë është... Më shumë
Ja një paisje ideale për heqjen e borës
Makina e re nga kompania Toro, Snowmaster. Kjo makinë është shumë e fuqishme kur vije puna te heqja e borës në thellësi të madhe. Makina ka dy platforma pastruese mjaft inovative dhe efikase. Është e lehtë të përdoret në çdo sipërfaqe. Specifikat: Video:   Më shumë
Taxi vetëvozitës në Korenë e Jugut
Do të kalojë kohë deri sa ne të jemi në gjendje të marrim me qira apo blerë veturat të cilat nuk kanë nevojë për ne që t’i vozisim, por çka është më e sigurt është se taksi vetëvozitës i shpikur nga koreanët e jugut kishte arritur majat e CES 2016(Consumer... Më shumë
Shpiket timoni i parë i mençur (Video)
Çdo vit së paku 400.000 persona humbasin jetën në aksidente rrugore të shkaktuara nga mungesa e vëmendjes dhe koncentrimit gjatë vozitjes, ndërsa vozitësit e rinj pësojnë katër herë më shumë sesa më të rriturit. Për shkak kësaj, shpikësi i ri Xhej Ti Evarts i cili ka vetëm 19 vjet,... Më shumë