Kida hap gjaketën për t’a zbuluar gjoksin
Kida është njëra nga këngëtaret që bënë buj me projektet e saj, transmeton Indeksonline. Këtë herë ajo është shfaqur e veshur me një fustan të gjatë shumë elegant, madje edhe me një dekolte goxha të hapur. Kida dukej shumë seksi edhe këtë herë, kurse duket se fustanet e gjatë... Më shumë
Dje u deklarua kundër komunitetit LGBTI, ja kë vizitoi sot reperi Gold AG
Data 10 tetor e këtij viti ka shënuar një ditë që i gjithë komentimi ka qenë për Paradën e Krenarisë që është mbajtur në Prishtinë. Përfaqësuesit dhe anëtarët e LGBTI-së që ishin pjesë e kësaj parade gjetën përkrahje nga fytyrat publike, por, kishte edhe nga ata që drejtuan ofendime... Më shumë
Kosova – Malta, ja me çfarë çmime marramendëse po shiten sot biletat në tregun e zi
Dështimi i Federatës së Futbollit të Kosovës për të organizuar shitjen e biletave të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës online, u ka dhënë mundësinë shumë personave që të pasurohen brenda natës. Rikthimi i ndeshjeve të Ligës së Kombeve për Përfaqësuesen e Kosovës, ka rikthyer edhe shitjen e biletave në... Më shumë
Tayna ndryshon flokët dhe darkon me prindërit, tërheq vëmendjen nëna e saj
Tayna e cila u cilësua si një prej këngëtareve më të kërkuar gjatë kësaj vere, ka nndryshuar ngjyrën e flokëve. Nga e zeza ajo ka kaluar në një brune shumë të pashme, transmeton Indeksonline. Sigurisht se ajo duket mjaft bukur dhe këtë pamje sonte po e ndan bashkë me... Më shumë
Hoxha: Vdekjet në vendet e punës po tejkalohen pa dënime
Brikenë Hoxha nga Iniciativa Kosovare për Stabilitet, ka shprehur pakënaqësi në lidhje me atë se si sipas saj vdekjet e kosovarëve në vendet e punës po tejkalohen pa asnjë të dënuar dhe pa ndërmarrje të masave ndaj askujt. “Ne nga Iniciativa Kosovare për Stabilitet ka dy vjet që jemi... Më shumë
‘Goal.com’ tregon se cilat janë transferimet më të mira të këtij sezoni në Evropë
Kanë kaluar gati dy muaj deri në mbylljen e afatit kalimtar veror të transferimeve. Gjatë verës që shkoi shumë lojtarë kanë ndërruar mjedis, disa prej tyre tashmë janë ambientuar në mënyrën më të mirë te skuadrat e reja. Paco Alcacer ishte njëri prej tyre, që la Barcelonën për t’iu... Më shumë
Imunizimi kundër gripit

Imunizimi kundër gripit

Uncategorized 7 October, 2018, 17:48

Gripi epidemik është sëmundje akute infektive e cila pas një inkubacioni prej disa orëve deri në dy ditë, fillon pa shenja prodromale, me fenomene intoksikacioni, dhembje koke, temperaturë të lartë, rraskapitje, dhembje të nyjeve dhe muskujve, hiperemi të konjuktivave etj. Gripi shkaktohet nga viruset A, B dhe C ku... Më shumë
E tmerrshne: Ylli i Liverpoolit mbrëmë pati sulm në zemër, gjendja e tij…
Skuadra e Liverpoolit pati një performancë shumë të dobët dhe në fund edhe pësoi humbje nga Napoli me rezultat 1-0, shkruan Sovrani.info. Por, ishte diqka tjetër që mori vëmendjen gjatë kësaj ndeshje dhe kjo kishte të bënte me mesfushorin Naby Keita i cili sipas raporteve të fundit përjetoi një... Më shumë
E jep Gattuso lajmin e madh për rikthimin e Ibrahimovic
Në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjeve të Europa League, trajneri i Milanit ka komentuar edhe spekulimet e ditës mbi një rikthim senzacional të Zlatan Ibrahimovic në San Siro, transmeton Sovranmi.info. Në fakt tekniku nuk e ka mohuar një mundësi të tillë. “Sot është ditëlindja e tij dhe... Më shumë
Big Mama me imazhe të reja nga Dubai
Këngëtarja e njohur Big Mama, shquhet për origjinalitetin dhe natyrën e hapur që e veçon si karakter, shkruan ORAinfo. Së fundi, këngëtarja është bërë pjesë e një udhëtimi në Dubai, me ç’rast duket se do të realizojë një fotosesion, por nuk përjashtohet mundësia e edhe ndonjë klipi të ri.... Më shumë