Ceballos me deklaratë të fuqishme për Liverpoolin Ceballos me deklaratë të fuqishme për Liverpoolin
Dani Ceballos ka pranuar se po mbetet i tronditur për forcën e madhe të Liverpoolit pas humbjes 3-1 të Arsenalit në Anfield në gusht,... Ceballos me deklaratë të fuqishme për Liverpoolin

Dani Ceballos ka pranuar se po mbetet i tronditur për forcën e madhe të Liverpoolit pas humbjes 3-1 të Arsenalit në Anfield në gusht, transmeton Sovrani.info.

Mohamed Salah shënoi dy herë dhe Joel Matip një herë kur Topçinjtë, më parë të pamposhtur, udhëtuan për në Merseyside për ndeshjen e tyre të tretë të sezonit të ri të Premier League.

“Asnjëherë nuk kam parë diçka si ajo që pashë në Anfield,” tha Ceballos për Guardian.

“Unë nuk kam parë një ekip që luan më mirë, që bën presion si ata, në mënyrën se si tifozët i mbajnë ata së bashku. Ata marrin ajrin nga ju. Ju harxhoni aq shumë kohë në mbrojtje dhe kur doni të bëni diçka me topin, kur doni të merrni frymë, ata janë përsëri para jush. Ata janë të organizuar shumë mirë ”.

“Unë e dua qytetin, e dua Premier League dhe e dua Arsenalin,” tha ai.

“Jam thjesht me të vërtetë, me të vërtetë i lumtur që jam pjesë e këtij klubi të shkëlqyeshëm. Unë vështirë se kam vërejtur ndonjë ndryshim në madhësi midis Real Madridit dhe Arsenalit. Dhe tifozët janë shumë të apasionuar, ata i duan lojtarët.”, shtoi ai. /Sovrani.info/