Matthijs de Ligt ka vënë Barcelonën në lëvizje, raporton Mundo Deportivo. Mbrojtësi holandez do të largohet nga Ajaxi në fund të sezonit, por ende...

Matthijs de Ligt ka vënë Barcelonën në lëvizje, raporton Mundo Deportivo. Mbrojtësi holandez do të largohet nga Ajaxi në fund të sezonit, por ende nuk ka marrë një vendim për klubin e tij të ardhshëm, transmeton Sovrani.info.

Drejtuesit e Barcelonës udhëtuan për në Amsterdam në fundjavën e kaluar për të diskutuar transferimin e tij të mundshëm në Camp Nou por një marrëveshje mes klubit dhe lojtarit nuk është gjetur ende.

Ajax dhe Barcelona, nga ana tjetër, kanë një parim të marrëveshjes në rajonin prej 75 milionë eurosh.

Sipas Mundo Deportivo, megjithatë, lojtari është ende i pasigurt për t’u bashkuar me Barcelonën kryesisht për shkak të garancive të tyre teknike.

De Ligt nuk është i sigurt që të jetë një motor i rregullt në Camp Nou, ashtu sikur edhe shoku i tij i skuadrës Frankie de Jong i cili do të bashkohet me Blaugranët në verë.

Ndërkohë që Juve po vazhdon të monitorojë situatën edhe nëse menaxheri i përgjithshëm i Ajaxit, Edwin van der Saar kohët e fundit ka thënë se e ardhmja e lojtarit do të jetë në Gjermani apo Spanjë. Zonja e Vjetër mbetet e interesuar dhe një marrëveshje është e mundur pasi De Ligt nuk e ka zgjedhur ende të ardhmen e tij.  /Sovrani.info/