Monaco thuhet se janë pretendentë të rinj për Mauro Icardin, duke ofruar 65 milionë plus bonuse deri në 5 milionë për sulmuesin e Interit...

Monaco thuhet se janë pretendentë të rinj për Mauro Icardin, duke ofruar 65 milionë plus bonuse deri në 5 milionë për sulmuesin e Interit dhe pagë 12 milionë euro në vit për lojtarin, transmeton Sovrani.info.

Argjentinasi gjithnjë e më shumë po mbetet jashtë Interit, pasi Nerazzurrët e ka ngrirë atë, ai vazhdon të refuzojë Napolin dhe të mbajë shpresa për Juventusin, edhe pse është duke u bërë gjithnjë e më pak e mundshme që Juve të jetë në gjendje t’a transferojë atë.

Sipas Rai Sport, ekziston një zhvillim tjetër intrigues me një ofertë nga AS Monaco, të cilët kanë pasur një fillim katastrofik në fushatën e tyre në Ligue 1.

Raporti pretendon se Monaco është e përgatitur të përputhet me ofertën e Napolit prej 60-65 milion euro plus shpërblime deri në 5 milionë, por me një pagë shumë më të lartë prej 12 milion euro në sezon neto.

Napoli deri më tani besohet se ka propozuar 7.5 milion euro plus shpërblime për të arritur 9.5 milionë.

Interi sigurisht që do të preferonte ta shiste Icardin jashtë vendit, veçanërisht në një klub që nuk është as në Champions, por gjithçka varet nga fakti nëse e pranon lojtari dhe gruaja / agjentja Wanda Nara./Sovrani.info/