City – Tottenham/ Guardiola: E ndjej se çfarë do të ndodhë, ja po ua shpjegojë City – Tottenham/ Guardiola: E ndjej se çfarë do të ndodhë, ja po ua shpjegojë
Pep Guardiola thotë se ai është i sigurt se Manchester City do të shpëtoj nga humbja e parë dhe t’a mund Tottenhamin për të... City – Tottenham/ Guardiola: E ndjej se çfarë do të ndodhë, ja po ua shpjegojë

Pep Guardiola thotë se ai është i sigurt se Manchester City do të shpëtoj nga humbja e parë dhe t’a mund Tottenhamin për të arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info.

City u mposht 1-0 në stadiumin e Tottenhamit në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve, dhe duhet të mposhtin Spurs me dy gola për të kaluar në fazën tjetër të kësaj gare.

“E vetmja arsye për panik është që ju do të jeni jashtë garës. Jam shumë i sigurtë se do të jemi në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Nëse më pyesni se çfarë do të ndodhë, do të jemi në gjysmëfinale, kjo është ajo që ndjej tani. Kjo është ajo që ndjeja menjëherë pas lojës dhe kur e shqyrtova ndeshjen. Ndoshta jam gabim, por ajo që ndjej tani, do të jemi në gjysmëfinale.”, u shpreh Pep Guardiola.  /Sovrani.info/