Conte i Interit sundon me pëfitimet sezonale, ndiqet nga… Conte i Interit sundon me pëfitimet sezonale, ndiqet nga…
Antonio Conte raportohet se është traineri më i paguar në historinë e Serisë A me 11 milion euro në vit në Inter, dyfishi i... Conte i Interit sundon me pëfitimet sezonale, ndiqet nga…

Antonio Conte raportohet se është traineri më i paguar në historinë e Serisë A me 11 milion euro në vit në Inter, dyfishi i pagës së Maurizio Sarri të vendit të dytë të Juventus, transmeton Sovrani.info.

La Gazzetta dello Sport hartoi një listë të taktikantëve më përitues të këtij sezoni dhe zbuloi se jo vetëm që Conte po rrogën më të lartë për fushatën 2019-20, por edhe nëhistorinë e futbollit italian.

Conte besohet se kap 11 milion euro në vit për t’u ulur në pankinën e Interit, që është dyfishi i 5.5 milion eurove që Sarri fiton në Juventus.

/Sovrani.info/