De Jong i jep premtimin Leo Messit: Kur të vijë unë atje do të… De Jong i jep premtimin Leo Messit: Kur të vijë unë atje do të…
Një supertalent holandez që është duke u bashkuar me FC Barcelona përpara sezonit të ardhshëm ka folur për eksitimin e tij në mundësinë për... De Jong i jep premtimin Leo Messit: Kur të vijë unë atje do të…

Një supertalent holandez që është duke u bashkuar me FC Barcelona përpara sezonit të ardhshëm ka folur për eksitimin e tij në mundësinë për të luajtur së bashku me pesë herë fituesin e Topit të Artë Lionel Messi, transmeton Sovrani.info.

Mesfushori Frenkie de Jong luajti ndeshjen e tij të fundit për fituesit e Eredivisie këtë sezon Ajax Amsterdam të mërkurën mbrëma në fitoren e tyre 4-1 kundër De Graafschap.

22-vjeçari është në rrugën e tij për tek gjigandët katalanas, pasi ka nënshkruar për klubin në janar të këtij viti dhe nuk mund të presë që të afrohet me kapitenin e skuadrës.

“Unë do të humbasë Eredivisie, unë kisha një kohë të mirë këtu. Është shumë e pafat që unë po largohem, ne kemi një ekip të veçantë këtu për standardet holandeze. do të më mungojë kjo, “tha ai për Fox Sports.

“Nuk më vjen keq, sepse unë jam me të vërtetë duke pritur klubin tim të ri. Jam shumë kuriozë se si do ta bëj në Barcelonë. Unë jam veçanërisht kurioz për Lionel Messin, të cilin e pres më shumë se si ai është në stërvitje, çfarë mund të mësoj prej tij, do të ishte mirë të bëja partneritet me të. t’i jap sa më shumë topa atij. Këtë edhe do t’a bëjë”

“Do të ishte mirë që menjëherë të luaj me lojtarët në Barcelonë. Është gjithmonë mirë nëse e bëni atë që nga fillimi.”

De Jong luajti 89 ndeshje për Ajaxin, duke shënuar gjashtë gola dhe duke bërë 13 asistime.  /Sovrani.info/