De Jong parashikon fituesin dhe rezultatin e derbim Milan – Inter De Jong parashikon fituesin dhe rezultatin e derbim Milan – Inter
Pas ndeshjes dëshmuese të Vincent Kompany në Manchester mbrëmë, ish-lojtari i Milanit Nigel De Jong foli në zonën e përzier për derbin e ardhshëm... De Jong parashikon fituesin dhe rezultatin e derbim Milan – Inter

Pas ndeshjes dëshmuese të Vincent Kompany në Manchester mbrëmë, ish-lojtari i Milanit Nigel De Jong foli në zonën e përzier për derbin e ardhshëm të Milanit, duke parashikuar rezultatin e lojës, transmeton Sovrani.info.

Përplasja është planifikuar për 21 Shtator, dhe Interi konsiderohet si favorit që hyjnë në lojë.

“Unë pres që Milani të fitojë. Interi ka bërë disa blerje cilësore, por edhe Milani gjitashtu.  Mendoj se Rossonerët do të triumfojnë me rezultat 2-1.”, deklaroi De Jong

/Sovrani.info/