De Ligt lojtar i Juventusit De Ligt lojtar i Juventusit

De Ligt lojtar i Juventusit

Sport 12 July, 2019, 11:11

Juventusi ka përfunduar një marrëveshjeje për mbrojtësin e Ajaxit Matthijs de Ligt pasi ata ngritën ofertën e tyre në 67 milionë euro plus bonuse,... De Ligt lojtar i Juventusit

Juventusi ka përfunduar një marrëveshjeje për mbrojtësin e Ajaxit Matthijs de Ligt pasi ata ngritën ofertën e tyre në 67 milionë euro plus bonuse, transmeton Sovrani.info.

Sipas Gazzetta dello Sport, agjenti Mino Raiola është në Milano për të arritur një marrëveshje përfundimtare me drejtorin sportiv të Juventus Fabio Paratici.

Gazeta hedh poshtë interesimin e vonuar nga Manchester United dhe pret që De Ligt të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me vlerë 12 milionë euro në sezon.

E ashtuquajtura ‘tymi i bardhë’ gjithashtu do të jetë në rrugën e saj pasi Zonja e Vjetër ngriti ofertën e tyre në 67 milionë plus bonuse, ndërsa e njëjta gjë po raportohet edhe nga Corriere dello Sport dhe Tuttosport, të dyja të cilat pretendojnë se një njoftimi i madh është shumë afër.

Nëse gjithçka shkon mirë, 19-vjeçari mund të jetë në Torino këtë fundjavë për të përfunduar lëvizjen e tij të shumëpritur. /Sovrani.info/