Deklarata e Marottas mbi të ardhmen e Mauro Icardit Deklarata e Marottas mbi të ardhmen e Mauro Icardit
Beppe Marotta ka refuzuar të konfirmojë nëse Mauro Icardi do të mbetet lojtar i Interit në sezonin e ardhshëm, transmeton Sovrani.info. Icardi kohët e... Deklarata e Marottas mbi të ardhmen e Mauro Icardit

Beppe Marotta ka refuzuar të konfirmojë nëse Mauro Icardi do të mbetet lojtar i Interit në sezonin e ardhshëm, transmeton Sovrani.info.

Icardi kohët e fundit u kthye në ekipin e parë të Interit pas gjashtë javësh me një lëndim të dyshuar të gjurit, i cili përputhej me kohën kur atij iu hoq nga krahu shiriti i kapitenit. Gjithashtu ishte folur për një grindje me Ivan Perisic, por dy lojtarët u përqafuan pasi sulmuesi e la kroatin t’a ekzekutoj penalltin gjatë fitores 3-1 të së dielës ndaj Frosinones.

“Nuk mund të bëni përqindje,” vazhdoi Marotta në Radio Anch’io Sport.

“Djali po fiton përvojë profesionale dhe është një pasuri për ekipin. Ai ka dy vjet të mbetura në kontratën e tij, po flasim për një nga sulmuesit më të mirë atje. Ne do të bëjmë vlerësime kur koha të jetë e duhura. Vullneti i klubit është i rëndësishëm, por lojtari është vendimtar. Lojtarët nuk duhet të jenë miq me forcë, por ata duhet të jenë profesionistë dhe të arrijnë objektivat e vendosura nga klubi. Gjesti i djeshëm tregoi se ka një unitet në dhomën e veshjes”.

“Vlera e Mauros është e qartë, edhe pse tani është fokusuar në performancën e tij. Dybala është i fortë, edhe nga këndvështrimi njerëzor. Megjithatë, si Icardi, ne po flasim për dy profesionistë të rëndë “./Sovrani.info/