Dështaku i Chelsea, disa javë jashtë fushe për shkak të kësaj femre Dështaku i Chelsea, disa javë jashtë fushe për shkak të kësaj femre
Danny Drinkwater do të mungojë për disa javë tek Burnley, sepse gjatë një sherri në një lokal nate u rrah keq nga disa persona,... Dështaku i Chelsea, disa javë jashtë fushe për shkak të kësaj femre

Danny Drinkwater do të mungojë për disa javë tek Burnley, sepse gjatë një sherri në një lokal nate u rrah keq nga disa persona, duke i shkaktuar lëndime të mëdha në fytyrë.

Mesfushori në pronësi të Chelsea, javën e shkuar ishte në një lokal nate, ku kishte ngacmuar dhe bezdisur një femër, për këtë rojet e sigurisë e akën jashtë, aty ku disa persona e kanë rrahur paq futbollistin.

*Femra që mendohet se 29-vjeçari ka ngacmuar.

Për shkak të lëndimeve ai nuk do jetë në gjendje të luajë, edhe pse klubi i Chelsea dhe ai ku është në huazim, Burnley, nuk kanë marrë asnjë masë ndëshkuese ndaj tij. Chelsea e ka blerë 29-vjeçarin për rreth 38 mln euro para dy vitesh nga Leicester dhe tani e ka lënë në huazim, pasi dështoi të përshtatet me “blutë” e Londrës.