Dje iu ‘konfiskua” shiriti i kapitenit, ky është veprimi befasues i Icardit sot Dje iu ‘konfiskua” shiriti i kapitenit, ky është veprimi befasues i Icardit sot
Në mes të Mauro Icardit dhe Interit po ndodhin gjëra të pahijshme në një kohë kur skuadra zikaltër ka më së shumti nevojë për... Dje iu ‘konfiskua” shiriti i kapitenit, ky është veprimi befasues i Icardit sot

Në mes të Mauro Icardit dhe Interit po ndodhin gjëra të pahijshme në një kohë kur skuadra zikaltër ka më së shumti nevojë për unitet. Sulmuesi argjentinas e humbi shiritin e kapitenit pasi drejtuesit vendosën që atë t’a bartin tek Samir Handanovic dhe më pas ai nuk u bë pjesë e skuadrës që do të përballet sot me Rapid Vienan në Europa League, transmeton Sovrani.info.

Por, për habinë e të gjithëve, Icardi sot ka bërë një veprim për t’u duartrokitur. Ai ishte i pari që hyri (në orën 9.31) në qendrën sportive të Appiano Gentile, njofton Sky Sport. Numri 9 është në trajnim të rregullt, së bashku me shokët e skuadrës që përshkak të lëndimit ose pezullimit nuk kanë marrë pjesë në udhëtimin e Vienës me skuadrën.

Gjithashtu sipas redaktimit të Sky perspektiva është se lojtari nuk do të gobitet për veprimin e djeshëm.   /Sovrani.info/