Sikur Cristiano Ronaldo, ashtu edhe Matthijs De Light humbi edhe miqësoren e sotme kundër ekipit të Juventus B, transmeton Sovrani.info. Mbrojtësi holandez është jashtë...

Sikur Cristiano Ronaldo, ashtu edhe Matthijs De Light humbi edhe miqësoren e sotme kundër ekipit të Juventus B, transmeton Sovrani.info.

Mbrojtësi holandez është jashtë për shkak të një dëmtimi të vogël në këmbë dhe Juventus me të drejtë u tregua i kujdesshëm për të mbrojtur mbrojtësin e tyre 20-vjeçar. Me fillimin e sezonit në më pak se dy javë, bardhezinjtë duhet të jenë të kujdesshëm në mënyrë që të fillojnë sezonin me forca të plota. Ndeshja e parë e sezonit të Juventusit është kundër Parmës më 24 gusht.  /Sovrani.info/