E BUJSHME: Perisic prezantohet te Bayern duke e cilësuar veten… rezervë! E BUJSHME: Perisic prezantohet te Bayern duke e cilësuar veten… rezervë!
Kroati Ivan Perisic u prezantua sot te Bayern Munich përkrah trajnerit Niko Kovac, që e njeh mjaft mirë sepse e ka stërvitur te Kroacia.... E BUJSHME: Perisic prezantohet te Bayern duke e cilësuar veten… rezervë!

Kroati Ivan Perisic u prezantua sot te Bayern Munich përkrah trajnerit Niko Kovac, që e njeh mjaft mirë sepse e ka stërvitur te Kroacia. “Erdha këtu për të qenë pjesë e ekipit dhe për të luajtur. Do të ketë shumë ndeshje, do të jetë e nevojshme që të gjithë të japin kontribut. Kur Bayern Munich më telefonoi, nuk u mendova fare! Kur të thërret një klub i tillë, nuk ke mundësi të mendosh… Dua të jap maksimumin dhe të marr shumë suksese, jam i lumtur që ndodhem në Mynih”.

“Sezoni i shkuar me Interin ishte i vështirë, pas nales së Botërorit pata pak ditë për të rikuperuar. Kur u ktheva në Milano nisa menjëherë ndeshjet zyrtare, ndaj pata ngjitje dhe zbritje në rendiment. Mendoj se është normale,pasi kur shkon në fund të një kompeticioni si Botërori, sezoni tjetër nuk është ai më i miri”.