E fundit nga Spanja: Bartomeu ka lëshuar Spanjën, është nisur për të mbyllur blerjen e madhe E fundit nga Spanja: Bartomeu ka lëshuar Spanjën, është nisur për të mbyllur blerjen e madhe
Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu po udhëton për në Holandë për të ndërmjetësuar një marrëveshje për Mathias de Ligt, sipas Onda Cero. Katalanasit... E fundit nga Spanja: Bartomeu ka lëshuar Spanjën, është nisur për të mbyllur blerjen e madhe

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu po udhëton për në Holandë për të ndërmjetësuar një marrëveshje për Mathias de Ligt, sipas Onda Cero.

Katalanasit thuhet se do t’i ofrojnë Ajaxi 51 milionë funte (64 milion dollarë) për mbrojtësin 19-vjeçar, pasi shpresojnë të mundin Liverpoolin dhe Manchetser Cityn për nënshkrimin e tij.

Barca tashmë siguroi një marrëveshje për të sjellë bashkëlojtarin e De Ligt, Frenkie de Jong në La Liga në fund të sezonit. /Sovrani.info/