E konfirmon klubi italian: Lojtari ynë tashmë i takon Milanit E konfirmon klubi italian: Lojtari ynë tashmë i takon Milanit
Milan e ka mposhtur Genoan për nënshkrimin e mesfushorit kreativ të Empolit, Rade Krunic. “Ne do ta mbyllim marrëveshjen për 8 milion euro”, tha... E konfirmon klubi italian: Lojtari ynë tashmë i takon Milanit

Milan e ka mposhtur Genoan për nënshkrimin e mesfushorit kreativ të Empolit, Rade Krunic. “Ne do ta mbyllim marrëveshjen për 8 milion euro”, tha Presidenti Fabrizio Corsi, transmeton Sovrani.info.

Ai do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare me vlerë 1.2 milionë euro për sezon.

“Kruniç do të luajë për Milanin sezonin e ardhshëm,” tha Corci për Calciomercato.com. “Ne do të mbyllim marrëveshjen për 8 milionë euro.”

Kruniç, një reprezentues i Bosnjës dhe Hercegovinës, pritej të ndiqte trajnerin e Empolit Aurelio Andreazzoli në Genoa dhe tashmë ishte i lidhur me klubin në janar.

Watford, Torino dhe Eintracht Frankfurt gjithashtu ishin të interesuar. Megjithatë, Milani u zhyt në një ulje të vonshme për 25-vjeçarin.

Ai kontribuoi me pesë gola dhe gjashtë asistime në 33 ndeshje të Serie A këtë sezon, por u lëndua gjatë garës dhe nuk mund t’i ndihmonte ata të parandalonin rënien. /Sovrani.info/