Bosi i Arsenalit, Unai Emery pranoi të shqetësohej nga forma e Arsenalit pas një humbjeje 1-0 në Premier League në West Ham United të...

Bosi i Arsenalit, Unai Emery pranoi të shqetësohej nga forma e Arsenalit pas një humbjeje 1-0 në Premier League në West Ham United të shtunën, transmeton Sovrani.info.

Goli i minutës së 48-të i Declan Rice i nënshtroi Gunners në një udhëtim të pestë me radhë pa një fitore në ligë – një zhvillim që përfshin tre humbje.

Vizitorët nuk arritën të provonin me të vërtetë portierin Lukasz Fabianski në stadiumin e Londrës dhe Emery e di se skuadra e tij duhet të gjejë një shërim për sëmundjen e tyre të udhëtimit.

“Është zhgënjyese, është një shqetësim”, tha ai. “Duhet të jemi konkurrues si në shtëpi ashtu edhe në udhëtim. Larg shtëpisë nuk po marrim rezultatet që duam. Duhet të bënim më shumë sot për të imponuar veten. Nëse mund të jemi më të mirë në 90 minuta – konkurruese dhe cilësore – ne mund t’a bëjmë atë.”

“Ne e humbëm topin shumë në mesfushë, mund të përmirësoheshim në pjesën e dytë, por goli i tyre ndryshoi ndeshjen dhe ata bënë punë të mirë në mbrojtje”. /Sovrani.info/