Paralajmërohet rritje drastike e çmimit të naftës
Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Muhamed bin Salman paralajmëroi se çmimet botërore të...
Këtë vit synohen 20 mijë hektarë më shumë grurë, ekspertët të shqetësuar me gjendjen në bujqësi
Këtë vit sipërfaqet e mbjella me grurë pritet të jenë rreth 20 mijë hektarë...
Vonesa në subvencione, bujqit paralajmërojnë protestë
Bujqit e Kosovës ende nuk kanë kanë marrë pagesat për vitin 2018, kërkojnë që...
Fillojnë pagesat e sigurimeve bujqësore për fermerët kosovarë
Fermerët e Kosovës me fillimin e sigurimit për prodhimet e tyre do të kenë...
Tregu i automjeteve komerciale është rritur në BE
Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA) ka bërë të ditur se tregu i...
Shpenzimet rriten, por pagat mbesin të njëjta
Qytetarët kanë shpenzuar 3.5% më shumë para gjatë vitit 2018 Shpenzimet e qytetarëve shqiptarë...
Kriza ekonomike godet edhe sektorin bankar në Gjermani
Banka e dytë më e madhe në Gjermani, Commerzbank AG ka zbuluar një vendim...
Peja bëhet me instalime të reja dhe moderne të linjave 35kV
Në nënstacionin “Peja 1” në qytetin e Pejës, KEDS sapo ka përfunduar projektin e...
Dhjetë kompanitë botërore me pagat më të larta për vitin 2019
Përveç mundësive për karrierë dhe rritjes profesionale që është padyshim shumë e rëndësishme për...
Haradinaj: Me 140 milionë investime në vit, Trepça sjell 500 milionë euro përfitim
Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në...
Imeri: Çmimi i sigurimit të veturave në kundërshtim me politikat e konkurrencës
Kompanitë e sigurimeve që operojnë në Kosovë kanë ndërmarrë prej disa javësh iniciativën për...
Zvicra në ‘krizë’ për punëtorë, vjen lajmi i mirë për kosovarët
Për shkak të rënies së natalitetit, Credit Suisse, raporton se Zvicra do të ketë...
Blerjet fiktive, ja lista e kompanive
Zbulohet lista e kompanive reale që kanë kryer blerje fiktive për të shmangur taksat,...
Haradinaj: Rritje pagash prej 10% në vit, nëse luftohet ekonomia informale edhe më shumë
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka premtuar 10% rritje pagash në sektorin publik për...
Në Kosovë vazhdon deficiti i lartë tregtar
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës ka njoftuar se sektori i jashtëm i Kosovës...
Paralajmërohet rritje drastike e çmimit të naftës
Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Muhamed bin Salman paralajmëroi se çmimet botërore të naftës mund të rriten në “nivele të paimagjinueshme” nëse bashkësia ndërkombëtare nuk...
Këtë vit synohen 20 mijë hektarë më shumë grurë, ekspertët të shqetësuar me gjendjen në bujqësi
Këtë vit sipërfaqet e mbjella me grurë pritet të jenë rreth 20 mijë hektarë më shumë se vitin e kaluar. Ndërsa krahasuar me vitet...
Vonesa në subvencione, bujqit paralajmërojnë protestë
Bujqit e Kosovës ende nuk kanë kanë marrë pagesat për vitin 2018, kërkojnë që ato të realizohen këtë tetor, raporton T7 Kanë kaluar disa...
Fillojnë pagesat e sigurimeve bujqësore për fermerët kosovarë
Fermerët e Kosovës me fillimin e sigurimit për prodhimet e tyre do të kenë mundësi më të mira për të pasur më shumë siguri...

Un copil de 1 ani a fost înjunghiat pe strada farmacieproprie.com cicoarei de alţi trei puşti. Acest fapt se manifestă doatorită “deprinderii” pe care o exercită organizmul asupra componentului sildenafil. Sildenafilul crește circulația sângelui și, prin urmare, temperatura corpului care determină deshidratarea. Primaria a lansat procedura de achizitie pentru montarea scenei si logisticii aferente cu ocazia viz.