Emery flet për lëndimin e Welbeck Emery flet për lëndimin e Welbeck

Emery flet për lëndimin e Welbeck

Sport 8 November, 2018, 23:46

Trajneri i Arsenalit Unai Emery është ndalur të flas para mediave menjëherë pas ndeshjes me Sportingun duke komentuar edhe lëndimin e rëndë të sulmuesit... Emery flet për lëndimin e Welbeck

Trajneri i Arsenalit Unai Emery është ndalur të flas para mediave menjëherë pas ndeshjes me Sportingun duke komentuar edhe lëndimin e rëndë të sulmuesit Danny Welbeck, transmeton Sovrani.info.

Këto ishin fjalët e tij:

“Lëndimi i tij ishte lajmi më i keq për sonte. Mendojmë se është një lëndim serioz. Po punonte mirë dhe po bënte një ndeshje të madhe. Duke se ka thyer diçka në këmbën e tij.”

“Ai moment pati efekt edhe tek lojtarët tjerë por unë jam i kënaqur dhe synojmë të jemi të parët në grupin tonë.” /Sovrani.info/