Efekti ombre tek thonjtë (FOTO)
Efekti ombre i flokëve tashmë është një tendencë e konsoliduar. Tashmë, nuk do të jetë vetëm në flokë! Ky trend do të shihet, këtë verë, edhe te thonjtë. Manikyri ombre është perfekt për stinën e nxehtë, mbi të gjitha nëse nuk ju pëlqejnë dizajnet me ngjyra të forta por, nga ana... Më shumë
Pantollonat me bel të lartë mund t’i kombinoni në disa mënyra (FOTO)
Kanë mjaft avantazhe pantallonat me bel të lartë, konturojnë trupin, hollojnë belin dhe janë trendi më i fortë i këtij sezoni. Janë rikthyer dhe janë të destinuara të jenë në dollapin femëror edhe për disa kohë. Përveç këtyre, këtë lloj pantallonash janë perfekte për të fshehur difektet e trupit... Më shumë
Pantollonat e shkurtër nuk bën assesi të vishen me këto këpucë
Këshillat që japin disa prej editoreve të modës janë si më poshtë: 1- Nuk mund të vishni pantallona të shkurtra me taka të larta ortopedike. Sa më të shkurtra pantallonat, aq më tës shkurtra duhet të jenë edhe takat. 2- Shmangini takat e holla e të larta me pantallonat... Më shumë
Modelet e fundeve për verën e vitit 2017 (FOTO)
Emërues i përbashkët: lehtësi dhe feminilitet. Fundet për verën 2017 janë gati. Protagoniste të tyre janë stampimet, ashtu si dhe ngjyrat që variojnë nga tonalitetet pastel tek ato më intenset. Nuk mungojnë as fundet pas trupit, të gjatë e veçanërisht elegantë. Por mund të jenë dhe të shkurtër, xhins... Më shumë
Sandalet e verës janë të sheshta (FOTO)
Sandalet e verës së 2017 janë të sheshta. Me bazë, praktike dhe me stil, kombinohen lehtësisht me të gjitha llojet e pamjeve. Nga xhinsi klasik dhe këmishë oversize, tek veshjet e mbrëmjes më të kërkuara. Në galerinë e fotove do të gjeni tendencatr që qarkullojnë dhe variantet e duhura... Më shumë
Vathët me gurë të çmuar janë trendi i pranverës (FOTO)
Vathët nuk janë kot mes bizhuterive më të dashura të femrave. Tendencat e pranverës flasin qartë: protagonistë të modeleve janë diamantët, zafiri, rubini dhe gurët e ngjyrosur. Zgjedhja mes shumë modeleve është e juaja. Shikoni fotografitë dhe zgjedhni se cilët do të doni t’i keni në sirtarin tuaj. Tiffany... Më shumë
Vetullat gjethe, trendi më i ri i bukurisë
Në krye të kësaj jave, make up artistja Stella Siroen postoi foton e parë në instagram të cilën e quajti #featherbrow, vetull-gjethe, ku vetullat janë të ndara në mes e të krehura në anë të kundërta duke krijuar formën tipikë të gjetheve. Për këtë përdoret ngjitës për të fiksuar... Më shumë
Këpucët e rrafshëta që mbathin zonjat në këtë pranverë
Kur bëhet fjalë për këpucë, ekzistojnë shumë shkaqe përse modelet e rrafshta të këpucëve janë të preferuara te shumë gra të modës. Përderisa takat mund të shkaktojnë pakënaqësi dhe dhimbje, kurse atletet mund të janë shumë të papërshtatshme, këpucët e rrafshta si mokasinet, ato të baletit apo oksfordit mund... Më shumë
Kjo çantë po çmend adhuruesit e modës (FOTO)
Në rast se keni vrarë mendjen për çantën e blerë këtë pranverë, ajo e ka një emër: Gabrielle.  LEXO EDHE: Ja kur duhet të shqetësoheni për dhimbjen e kokës Çanta e dizajnuar nga Karl Lagerfeld ka marrë emrin e themelueses së Chanel (ndonëse të gjithë e njihnin si Coco, ajo... Më shumë
Çantat, këpucët, pantollonat e shumë veshje të tjera metal do të jenë trendi i këtij viti (FOTO)
Tendenca metal është mjaft në modë dhe do të jetë jo vetëm për pranverën, por për gjithë vitin 2017. Shihni fotogalerinë për të krijuar idenë tuaj. Alexander Vang Miu miu Haider Ackermann Hillier Bartleu Isabel Marant Saint Laurent     Më shumë