Këshilla të dobishme për buzë të trasha pa ndërhyrje
Të rralla janë femrat që kanë buzë të plota natyrale, pa pasur nevojë për ndonjë korrigjim. Shumë prej nesh shmangim metodat ekstreme, mbushësit, silikonin, hieluronin, por për ato femra që nuk I dëshirojnë këto ndryshime radikale në fytyrat e tyre ekzistojnë këshilla të lehta, të cilat duhet t’i dimë.... Më shumë
Rikthehen çizmet çorapë (FOTO)

Rikthehen çizmet çorapë (FOTO)

Fashion 20 September, 2017, 10:37

Nëse keni ndjekur Street Style nga Nju York e keni parë mirë se të gjithë janë brenda trendit të këtyre çizmeve corape. Ndër ngjyrat më të preferuara janë këto me lule portokalli, rozë si edhe të kuqe, të kaltërta apo pembe. Ato mund të vishen me fustane me vija... Më shumë
Ky është aktori shqiptar, të cilin do ta shohim në Hollywood (FOTO)
Aktori shqiptar me prejardhje nga Kërçova e Maqedonisë, Flamur Arslani së shpejt do të bëhet pjesë e Hollywoodit. Aktori shqiptar që jeton dhe vepron në Zvicër njihet për disa role që ka luajtur krah aktorëve të famshëm si Eric Roberts, vëllaun e Julia Roberts. Poashtu, aktori shqiptar është duke... Më shumë
Gabimet që bëjnë femrat me lapsin e zi
Edhe pse industria kozmetike vazhdon të na habisë me numrin e pafundëm të produkteve që krijohen çdo ditë, më besniket nuk mund të heqin dorë nga lapsi i zi i syve. Por, jo gjithmonë dini ta përdorni ashtu siç duhet, përkundrazi bëjnë gabime nga të shumta, ndonëse në këtë... Më shumë
Disa mënyra për ta veshur fustanin e ngushtë (FOTO)
Fustani i ngushte është një klasik dhe vip-at nuk lodhen kurrë se veshuri në raste nga më të ndryshmet. Nëse keni trupin e duhur nxirreni në pah me një fustan pas trupit. Fustani i shkurtër është një evergreen i cili nuk del kurrë nga moda. Merrni frymëzim për ta... Më shumë
Modelet e çizmeve IN për këtë sezonë (FOTO)
Çizmet e shkurta, me shkëlqim dhe me një takë të trashë dhe të shkurt janë tendenca e të mbathurave që patjetër duhet t’i keni në sirtarin tënd të veshjes. Ky model i çizmeve përveç që do të iu bëjë të dukeni IN, do të iu bënë të ndiheni edhe... Më shumë
Vetëm katër hapa dhe do të keni flokë të mrekullueshme si të Gigi Hadid (FOTO)
Gigi Hadid tërhoqi vëmendjen e të gjithëve në sfilatën e Anna Sui, Spring 2018, më 11 shtator në NYFW. Po cilat janë detajet që e bënë atë të veçantë? Shikoni në vazhdim. 1. Nis duke aplikuar një produkt në flokë, nga rrënjët në maja (SAIL Soft Wave Spray ($29)).... Më shumë
Këto janë palltot që sygjerojnë bllogeret për këtë sezonë (FOTO)
Nëse i hedhim një sy historisë së modës, palltot tani janë kthyer në një aksesorë. Të sitiluara me shumë kujdes, të orientuara drejt detajeve, objekte të dëshirës për tu veshur me çfarë do lloj veshje. Që nga fillimi, vizioni ynë për markën ka qenë shumë i qartë, thotë Rachel... Më shumë
Modelet e duhura të flokëve mesatarë (FOTO)
Flokët e shkurtër duket se po mbizotërojnë sërish, ku një pjesë e madhe ka zgjedhur ti pres ato sa më shkurtë, ose deri poshtë mjekrës. Gjithashtu edhe flokët mesatare deri tek qafa ose tek supet janë shumë të preferuara sidomos kur nuk dëshironi të hiqni dorë nga gjatësia e... Më shumë
Nuk mund ta besoni se sa vjeç është kjo modele (FOTO)
Aktorja e famshme angleze, Elizabeth Hurley nuk po e ndien peshen e vtieve. Ajo është plot 52 vite me moshë, por kjo së paku nuk vërehet aspak në fotografitë e saj. Nga pushimet, Elizabeth është shfaqur tejet joshëse duke na dhënë përshtypjen se është afër të 30-ave e j0o... Më shumë