Festa e Pashkëve, 30 të vdekur nga shpërthimet me bomba në Sri Lankë Festa e Pashkëve, 30 të vdekur nga shpërthimet me bomba në Sri Lankë
Të paktën 30 persona janë vrarë dhe rreth 300 janë plagosur nga disa shpërthime të njëpasnjëshme mëngjesin e së dielës në Sri Lanka. Shpërthimet... Festa e Pashkëve, 30 të vdekur nga shpërthimet me bomba në Sri Lankë

Të paktën 30 persona janë vrarë dhe rreth 300 janë plagosur nga disa shpërthime të njëpasnjëshme mëngjesin e së dielës në Sri Lanka.
Shpërthimet kanë ndodhur në tri kisha dhe tri hotele përderisa besimtarët katolikë ishin mbledhur për të festuar Pashkët, raporton ‘Indipendent’ përcjell lajmi.net.Dy nga shpërthimet po dyshohet se janë kryer nga bombardues vetëvrasës.Policia dhe ekipet emergjente janë duke u marrë me rastin në fjalë. /Lajmi.net/