Arsenali ka zbuluar ndeshjet e tyre për sezonin e Premier Ligës 2019/20 derisa Unai Emery përgatitet për fushatën e tij të dytë si menaxher...

Arsenali ka zbuluar ndeshjet e tyre për sezonin e Premier Ligës 2019/20 derisa Unai Emery përgatitet për fushatën e tij të dytë si menaxher në Emirates, transmeton Sovrani.info.

Gunners përfundoi i pesti në 2018/19 për të humbur në kualifikimin e Ligës së Kampionëve dhe e bëri atë tre vjet me rradhë pa një finish në top katër. Ata do të shpresojnë të kthehen në katër të parët kur të vijë sezoni i ri.

Ndeshjet e Premierligës janë lëshuar zyrtarisht sot, dhe Arsenali është njoftuar me një fillim të vështirë, me përplasjet kundër Liverpoolit, rivalët e Londrës veriore Tottenham dhe Manchester United në dy muajt e parë të sezonit.

Ata gjithashtu përballen me Liverpoolin dhe Tottenhamin në mesin e katër ndeshjeve finale të fushatës.

Orari i plote 2019/20 i Gunners mund te shihet me poshte …

Gusht

Gusht 11: Newcastle (a)
17 gusht: Burnley (h)
24 gusht: Liverpool (a)
Gusht 31: Tottenham (h)

Shtator

14 shtator: Watford (a)
21 shtator: Aston Villa (h)
28 shtator: Man United (a)

Tetor

5 tetor: Bournemouth (h)
Tetor 19: Sheffield United (a)
Tetor 26: Pallati Crystal (h)

Nëntor

2 nëntor: Ujqërit (h)
9 nëntor: Leicester (a)
23 nëntor: Southampton (h)
30 nëntor: Norwich (a)

Dhjetor

3 dhjetor: Brighton (h)
Dhjetor 7: West Ham (a)
14 dhjetor: Qyteti i Man (h)
21 dhjetor: Everton (a)
26 dhjetor: Bournemouth (a)
28 dhjetor: Chelsea (h)

Arsenali përfundon 2019 me vizitën e Chelsea në Emirates
Janar

Janar 1: Man United (h)
Janar 11: Crystal Palace (a)
Janar 18: Sheffield United (h)
Janar 22: Chelsea (a)

Shkurt

1 shkurt: Burnley (a)
8 shkurt: Newcastle (h)
22 shkurt: Everton (h)
29 shkurt: Qyteti Man (a)

Mars

7 mars: West Ham (h)
14 mars: Brighton (a)
21 mars: Southampton (a)

Prill

4 prill: Norwich (h)
Prill 11: Ujqërit (a)
18 prill: Leicester (h)
25 prill: Tottenham (a)

Derbi përfundimtar në veri të Londrës i sezonit është planifikuar vonë në kalendar

Maj

2 maj: Liverpool (h)

9 maj: Aston Villa (a)
17 maj: Watford (h)

 

/Sovraniinfo/