Fjalët e Giampaolos që mbase nuk duhej të thuheshin pas një derbi Fjalët e Giampaolos që mbase nuk duhej të thuheshin pas një derbi
Marco Giampaolo, trajneri i Milanit, arrin në mikrofonat e Daznit për një koment të parë mbi rezultatin e derbit me Interin, i hidhur për... Fjalët e Giampaolos që mbase nuk duhej të thuheshin pas një derbi

Marco Giampaolo, trajneri i Milanit, arrin në mikrofonat e Daznit për një koment të parë mbi rezultatin e derbit me Interin, i hidhur për kuqezinjtë, transmeton Sovrani.info.

Çfarë ju tha ky derb?
“Analiza ime është se ne e filluam garën me disa hezitime, pas 15 minutash u vendosëm dhe loja u zhvillua në balanc. Inter ka diçka më shumë përsa i përket përvojës së lojtarëve, por Milani ka arritur gjithashtu të plotësoj atë. Goli në goditjen e lirë ka thyer ekuilibrin, nga atje ne jemi hutuar, ne kemi kaluar nëpër shumë gabime dhe kemi qenë të çrregullt. Ishte gjëja që më pëlqeu më pak.. ”

Shumë hapësirë për golin e Brozovic, atëherë skuadra nuk ishte në gjendje të reagonte?
“Nuk më pëlqeu reagimi emocional i ekipit, me lojtarët që shkelnin këmbët e tyre. Pastaj skuadra u lëndua, ai ndryshim mund të plotësohet nëse kujdeseni për ekuilibrin. Duke luajtur lartë duhet të bëjmë disa rreziqe, të presim kundërshtarin dhe marrja e Leao dhe Suso për të mbuluar bandat ishte një humbje e energjisë e padobishme për ta ”

/Sovrani.info/