Flet Emery pas zhgënjimit ndaj Watfordit Flet Emery pas zhgënjimit ndaj Watfordit
Arsenali lëshoi një epërsi prej dy golash në Vicarage dhe humbi mundësinë për të kaluar në vendin e tretë duke barazuar me Watfordin 2-2,... Flet Emery pas zhgënjimit ndaj Watfordit

Arsenali lëshoi një epërsi prej dy golash në Vicarage dhe humbi mundësinë për të kaluar në vendin e tretë duke barazuar me Watfordin 2-2, transmeton Sovrani.info.

Unai Emery ka fajësuar rrëzimin e Arsenalit kundër Watfordit për paaftësinë e tyre për t’iu kundërvën lojës së kundërshtarit.

Gjatë intervistës së tij pas ndeshjes, spanjolli tha: “Ata na shtynë, Watfordi luajti shumë lojë të fortë.”

“Ne u ngritëm në pjesën e parë dhe e dinim se duhej të shënonim të tretin. Ata kishin aftësinë të ktheheshin me mbështetësit dhe kjo është ajo që ndodhi. Ne nuk mund ta prishnim presionin e tyre në pjesën e dytë. Ata janë fizikë, një ekip shumë i fortë. Ata shtynë gabimet tona, ata po luanin për gabimet tona.”

“Kur jeni duke u përpjekur të thyejnë linjat e tyre mund të keni shanse. Ata fituan pjesën e dytë dhe përmbledhja ime është se nuk është një pikë e mirë. Ne duhet të vazhdojmë të punojmë. Kur u përpoqëm të luanim topin e gjatë edhe ne e humbëm topin gjithashtu . ” /Sovrani.info/