Flet shefi i rrugores: Pini alkool per festa, por mos i jepni makines Flet shefi i rrugores: Pini alkool per festa, por mos i jepni makines
Konsumoni alkool, por mos drejtoni mjetet ne gjendje te dehur”. Ku ka qene apeli i shefit te komisariatit të Policisë Rrugore, Erion Ahmetim i cili... Flet shefi i rrugores: Pini alkool per festa, por mos i jepni makines

Konsumoni alkool, por mos drejtoni mjetet ne gjendje te dehur”.

Ku ka qene apeli i shefit te komisariatit të Policisë Rrugore, Erion Ahmetim i cili në një prononcim për mediat i kerkoi të gjithë drejtuesve te automjeteve që të bëjnë kujdes dhe të mos drejtojnë makinën në gjendje të dehur.

Gjatë një deklaratë me gazetarët  Ahmeti tha se nuk do të tolerohet askush  që shkel rregullat e qarkullimit rrugor.

“Shërbimi i Policisë Rrugore Tiranë pas një plani masash ka planifikuar gjatë festave të fundvitit shërbime për mbarëvajtjen e  aktiviteteve e ndërrimit të viteve për trafik normal të mjeteve

Gjatë kësaj kohe institucionet bëjnë festat gjë që sjell konsumimin e pijeve alkoolike dhe duhet të ketë më shumë kujdes në drejtimin e automjeteve.

Festoni por drejtoni mjetin nën ndikimin e alkoolit.  Do të ketë mabarëvatje të të gjitha aktiviteteve, shkruan panorama.

Policia rrugore do të këshillojë dhe monitoroj, por nuk do të tolerojë shkeljet që kanë të bëjnë dhe me jetën e qytetarëve”.