Formacionet zyrtare: Feronikeli – Milan Formacionet zyrtare: Feronikeli – Milan
Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Feronikeli – Milan. Milan ka zbarkuar në Kosovë për miqësoren historike kundër Feronikelit, e cila luhet sonte me... Formacionet zyrtare: Feronikeli – Milan

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Feronikeli – Milan.

Milan ka zbarkuar në Kosovë për miqësoren historike kundër Feronikelit, e cila luhet sonte me fillim nga ora 20:45/

Pritja që iu bë skuadrës së Milan ishte e jashtëzakonshme, dhe për këtë kanë shkruar edhe mediet në Itali.

Interesimi do të jetë mjaft i lartë edhe në stadium, dhe trajneri Giampaolo nuk ka kursyer shumë emra nga formacioni i tij.

Milan: G. Donnarumma; Calabria, Gabbia, Romagnoli, Rodriguez; Krunic, Biglia, Calhanoglu; Suso; Castillejo, André Silva

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Lladrovci, Prekazi, Hoxha, Dabiqaj, Bojku, Fazliu, Hoti, Crioca, Rexha.