Formacioni i Spanjës kundër Italisë Formacioni i Spanjës kundër Italisë
Vincente Del Bosque tashmë e ka të qartë formacionin për ndeshjen kundër Italisë. Përzgjedhësi i Spanjës, Vincente del Bosque ka gati formacionin e tij... Formacioni i Spanjës kundër Italisë

Vincente Del Bosque tashmë e ka të qartë formacionin për ndeshjen kundër Italisë.
Përzgjedhësi i Spanjës, Vincente del Bosque ka gati formacionin e tij për ndeshjen miqësore që do të zhvillohet nesër kundër Italisë.

Nuk do të ketë shumë befasi në formacionin e tij, pasi do të luajnë lojtarët më në formë.

 Befasi është se, ende në portë do të jetë Iker Casillas, pavarësisht formës së lartë të David de Geas me Manchester Unitedin.

Kështu do të duket formacioni i Spajnës: Casillas; Juanfran, Sergio Ramos, Piqué, Azpilicueta; San José, Thiago Alcántara; Mata, Cesc Fábregas, Morata dhe Aduriz.