Gattuso në qiellin e shtatë për Paquetan: Kemi marrë një diamant, ua them cilësitë e tij… Higuain… Gattuso në qiellin e shtatë për Paquetan: Kemi marrë një diamant, ua them cilësitë e tij… Higuain…
Trajneri i Milanit Gennaro Gattuso ka folur për mikrofonat e Milan TV në prag të ndeshjes së Kupës TIM kundër Sampdoria, transmeton Sovrani.info. Kjo është deklaratat... Gattuso në qiellin e shtatë për Paquetan: Kemi marrë një diamant, ua them cilësitë e tij… Higuain…

Trajneri i Milanit Gennaro Gattuso ka folur për mikrofonat e Milan TV në prag të ndeshjes së Kupës TIM kundër Sampdoria, transmeton Sovrani.info.

Kjo është deklaratat e tij:

“Ne nuk shkojmë në Genoa për pushime, por të garojmë në një garë në të cilën ne duam të vazhdojmë. Vitin e kaluar Kupa italiane na dha një zhgënjim të çmendur por edhe disa gëzime: nesër në mbrëmje do të nisemi për në Arabinë Saudite. Është e vërtetë se do të luajmë kundër një ekipi të shëndetshëm, por gjithashtu do të shkojmë në fushë me trajnimin më të mirë për lojtarët ”

“Suso? Ai ka problemin e zakonshëm që e ka kapur atë për një muaj, ai ka një inflamacion në pubis që e shqetëson atë dhe ai duhet të bëhet mirë tani. tashmë shtrëngoi dhëmbët e tij kundër SPAL, tani nuk është në pozitë për t’u inkuadrura në fushë, Caldara dhe Biglia kanë bërë një rezonancë, ata janë duke bërë shumë mirë, unë mendoj se në 25/30 ditë do të jetë në dispozicion “.

“Higuain? Gonzalo reagoi mirë, nëse ai nuk do të ishte stërvitur si unë kërkojë, nuk do të kisha marrë vendimin për të marrë atë në fushë kundër Sampdoria. Tani po flasim për atë, por shoh se si ai stërvitet, disponueshmëria që më jep dhe profesionalizmi që ai vendos. Pjesa tjetër janë gjërat e tija, vëllai i tij, avokati i tij që flet me Leonardon, shpresoj se ai qëndron për aq kohë sa të jetë e mundur, nëse jo, ne do të shohim. ky profesionalizëm nuk do të jetë një problem për mua “.

“Paqueta? Është një lojtar i zgjuar, është një lojtar me karakteristika shumë të veçanta, ai duket si një lojtar evropian dhe jo brazilian, ai luan si brazilian por ai e di se si ta mbajë këtë ndryshim nën kontroll. Ai kombinon cilësinë me forcën fizike, ai menjëherë e kupton , ai ka magnet trurin Ajo gjithashtu punon mirë në një nivel taktik. Kjo është diçka e rëndësishme. Jam i befasuar: ai është një lojtar 21 vjeçar i cili ka ardhur në Milano, duke dëshmuar se ai tashmë ka profesionalizëm dhe karizëm, ai gjithmonë dëshiron topin, ai gjithmonë tregon, propozon, gjuan kundërshtarët, kemi bërë një blerje të madhe “.