Gjakovari që e bëri mikeshë të ngushtë Teuta Selimin Gjakovari që e bëri mikeshë të ngushtë Teuta Selimin
Me Teuta Selimin publiku njihet prej shumë vitesh, qysh kur ajo ka qenë fëmijë, kur drejtonte emisionet e fëmijëve në “RTP”. Teuta, edhe talentin... Gjakovari që e bëri mikeshë të ngushtë Teuta Selimin

Me Teuta Selimin publiku njihet prej shumë vitesh, qysh kur ajo ka qenë fëmijë, kur drejtonte emisionet e fëmijëve në “RTP”.

Teuta, edhe talentin në muzikë e ka treguar qysh herët, por nuk ishte edhe aq prezente në skenën muzikore.

Në vitet 2000 u bë një nga hit këngëtaret e tregut muzikor kosovar, të cilit më nuk iu nda për asnjë çast, duke prezantuar projekte hite dhe duke qenë shumë e angazhuar kudo, shkruan “Kosovarja”.

Teuta është tejet e angazhuar si live këngëtare, ka shumë miq në estradë, e ndër ta edhe gjakovarin Gentian Gojani, që thotë se Teuten e ka mike.

Ata shihen të afërt edhe në këtë foto. /Kosovarja/