Goditje e fuqishme nga Interi. Marotta sjellë dy lojtarë klasi në ‘Giuseppe Meazza’ Goditje e fuqishme nga Interi. Marotta sjellë dy lojtarë klasi në ‘Giuseppe Meazza’
Beppe Marotta po përgatit një revolucion në Inter për të mbushur boshllëkun me Juventusin. Menaxheri tashmë është duke punuar me Piero Ausilio dhe Giovanni... Goditje e fuqishme nga Interi. Marotta sjellë dy lojtarë klasi në ‘Giuseppe Meazza’

Beppe Marotta po përgatit një revolucion në Inter për të mbushur boshllëkun me Juventusin. Menaxheri tashmë është duke punuar me Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini për sezonin e ardhshëm. Siç është shpjeguar nga Marotta, “Kam gjetur një kompani të fortë dhe një ekip të strukturuar mirë”, transmeton Sovrani.info.

Ai do të duhet të bëjë Interin një skuadër fituese, gjithashtu sepse Steven Zhang synon të fitojë në më pak kohë sesa Andrea Agnelli bëri nga hiri i Calciopolit. Kjo është arsyeja pse Suning nënshkroi me ish-menagjerin e Juventusit, ai do të ketë qëllimin për të sjellë në Inter dy lojtarë të klasit të lartë që tashmë janë dëshiruar verën e kaluar nga Juventus: Sergej Milinkovic-Savic dhe Federico Chiesa.

Serbi po tregon për të marrë në konsideratë përvojën e tij në Lazio. Sezoni i tij negativ do të detyrojë Claudio Lotiton të rishikojë kërkesën e tij për lojtarin e tij. Nga ana tjetër, marrëdhënia midis Marottës dhe drejtorit sportiv të Fiorentinës Corvino është e mirë, kështu që negociatat për Federico Chiesan nuk duken të pamundur, pavarësisht nga vlera e tij e lartë./Sovrani.info/