Gonzalo Higuain lojtar i Romës? Gonzalo Higuain lojtar i Romës?
Roma njoftohet se ka rënë dakord të merret me Juventusin për Gonzalo Higuain – por sulmuesi po zvarrit operacionin, transmeton Sovrani.info. Të dy klubet kanë... Gonzalo Higuain lojtar i Romës?

Roma njoftohet se ka rënë dakord të merret me Juventusin për Gonzalo Higuain – por sulmuesi po zvarrit operacionin, transmeton Sovrani.info.

Të dy klubet kanë një raport të mirë, tashmë kanë ndërruar Luca Pellegrini dhe Leonardo Spinazzola.

Tani, sipas Corriere dello Sport, Roma ka rënë dakord me huazimin prej 6 milionë eurove me Juventusin për Higuain, i cili përfshin 27 milionë euro për të blerë përfundimisht.

Megjithatë, gazeta paralajmëron se propozimi ende nuk është pranuar nga argjentinasi.

Në vend të kësaj, ai është i pari që do të zgjasë kontratën e tij me Bianconerët deri në vitin 2023, me pagën e tij duke rënë në 4.5 milionë euro.

31-vjeçari ka filluar parasezonin me Zonjën e Vjetër dhe dihet se preferon të qëndrojë.

Megjithatë, ai është zgjedhja e parë e Giallorossëve për të zëvendësuar Edin Dzekon nëse boshnjaki i bashkohet Interit   /Sovrani.info/.