Hapet Perez: Ja pse nuk erdhën Pogba dhe Lewandoski Hapet Perez: Ja pse nuk erdhën Pogba dhe Lewandoski
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka zbuluar pse kampionët e 13 herë evropianë nuk mund të nënshkruanin me lojtarë si sulmuesi i Bayern... Hapet Perez: Ja pse nuk erdhën Pogba dhe Lewandoski

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka zbuluar pse kampionët e 13 herë evropianë nuk mund të nënshkruanin me lojtarë si sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski dhe mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, transmeton Sovrani.info.

72-vjeçari, ndërsa foli me reporterët, pranoi se Reali u përpoq të nënshkruante dyshen Lewandowski dhe Pogba, por ata dështuan sepse Bayern dhe United nuk ishin të gatshëm të shesin pasuritë e tyre për asnjë çmim.

“Ka lojtarë që nuk shiten,” tha Perez. “Ne shkuam për Lewandowski për disa vjet dhe asgjë nuk ndodhi sepse ai nuk ka klauzolë dhe ata [Bayern Munich] nuk do ta shesin atë. Nuk ka asnjë mënyrë. Dhe kjo ka ndodhur edhe me Pogba-n gjithashtu. Kur lojtarë të caktuar mund të shiten, ne mund të shkojmë për ta “. /Sovrani.info/