“Haradinaj i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm shtetit të Kosovës me dorëheqjen e tij” “Haradinaj i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm shtetit të Kosovës me dorëheqjen e tij”
Analisti politik, Petrit Zogaj e ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, pas ftesës nga Gjykata Speciale. Ai në një shënim në Facebook tha... “Haradinaj i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm shtetit të Kosovës me dorëheqjen e tij”

Analisti politik, Petrit Zogaj e ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, pas ftesës nga Gjykata Speciale.

Ai në një shënim në Facebook tha se, Haradinaj i ka bërë një shërbim të jashtëzakonshëm shtetit të Kosovës me dorëheqjen e tij, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

Haradinaj i beri nje sherbim te jashtezakonshem shtetit te Kosoves me doreheqjen e tij.

Nuk pranoi qe te intervistohej ne cilesine e Kryeministrit per cfaredo akuze qe mund te dal nga Gjykata Speciale.

Atje, Haradinaj do te paraqitet si qytetar dhe kjo nuk eshte pak. Duhet vleresuar e cmuar kete akt patriotik te tij.

Sigurisht qe eshe jashte mase e veshtire, per te e familjen e tij kjo perballje per here te trete me drejtesine.