Icardi me deklaratë ‘kërcënuese; pas fitores ndaj Tottenhamit Icardi me deklaratë ‘kërcënuese; pas fitores ndaj Tottenhamit
Mauro Icardi në fund të fitores në Tottenham analizoi ndeshjen në SkySport: “Goli? Ishte një top nga prapa, të gjithë ishin brenda zonës, qëndrova... Icardi me deklaratë ‘kërcënuese; pas fitores ndaj Tottenhamit

Mauro Icardi në fund të fitores në Tottenham analizoi ndeshjen në SkySport:

“Goli? Ishte një top nga prapa, të gjithë ishin brenda zonës, qëndrova jashtë, Asamoa më vuri një top fantastik dhe mbaroi E pra, ishte një pasdite spektakolare, ishte ajo që duhej të bënim, jemi të vetëdijshëm se jemi një skuadër e fortë, mund të luajmë kundër të gjithëve.”

“Ne kemi qenë duke pritur për këtë ndeshje për tre muaj, kështu që na jep shumë forcë për kampionatin, aq shumë, besim, një ndeshje si ajo në Ligën e Kampionëve ju jep forcën e duhur, por një lojë nuk është asgjë, Ne duhet të qëndrojmë të qetë, të marrim gjërat e mira që kemi bërë. Tani le të shkojmë të shtunën për të luajtur me një tjetër mentalitet: mjedisi në javët e fundit ishte e shëmtuar, tani një lojë si kjo na jep siguri. Vecino ishte atje dhe na dha dy fitore, por gjëja e rëndësishme është vetëm që Interi të fitojë “. /Sovrani.info/