Inter do të takohet me Wanda Nara për të diskutuar kontratën e re të Mauro Icardit dhe paga prej 7 milionë eurosh është ende...

Inter do të takohet me Wanda Nara për të diskutuar kontratën e re të Mauro Icardit dhe paga prej 7 milionë eurosh është ende më e ulët se pritjet, transmeton Sovrani.info.

Këtë javë, gruaja dhe përfaqësuesja i sulmuesit tha se ishin “shumë larg” akordit mbi kushtet për një rinovim me Interin.

Tani Corriere dello Sport sugjeron që nerazzurët po punojnë shumë për të marrë dokumentet që kanë kaluar. Kërkesa ishte për një rrogë me vlerë 10 milionë euro në vit, por raportohet se oferta e vetme në tryezë është 7 milionë euro plus bonuse deri në qershor 2023.

Ka një klauzolë lirimi në kontratën e Icardit me vlerë 110 milionë euro, por është e vlefshme vetëm për klubet jashtë Italisë në mes të 1 dhe 15 korrikut.

Një takim mes Nara dhe Inter do të bëhet të martën. /Sovrani.info/