Inter – Empoli, formacionet zyrtare Inter – Empoli, formacionet zyrtare
Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit në Serie -A për Interin dhe Empolin që ballafaqohen në Giuseppe Meazza me fillim nga ora... Inter – Empoli, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit në Serie -A për Interin dhe Empolin që ballafaqohen në Giuseppe Meazza me fillim nga ora 20:30 e cila ka rëndësi jetike për të dy klubet, transmeton Sovrani.info.

Pëderisa Interit i duhet fitorja për t’u inkuadruar në Uefa Champions League sezonin e ardhshëm, nga ana tjetër Empoli kërkon fitore për t’iu shmangur rënjes në Serie -B.

Ja formacionet zyrtare:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

EMPOLI (3-5-2): Dragowski; Maietta, Silvestre, Dell’Orco; Di Lorenzo, Traoré, Bennacer, Acquah, Pajac; Caputo, Farias.

inter