Ish-mesfushori: Po, Real Madridi më kontaktoi për postin e trajnerit Ish-mesfushori: Po, Real Madridi më kontaktoi për postin e trajnerit
Ish-mesfushori i Milanit, Interit dhe Real Madridit Clarence Seedorf foli në një intervistë të gjatë për Marca për gjëra të ndryshme, por kryesisht për... Ish-mesfushori: Po, Real Madridi më kontaktoi për postin e trajnerit

Ish-mesfushori i Milanit, Interit dhe Real Madridit Clarence Seedorf foli në një intervistë të gjatë për Marca për gjëra të ndryshme, por kryesisht për Los Blancos dhe mendimet e tij për atë që po ndodh në Santiago Bernabeu, transmeton Sovrani.info.

“Real Madridi pa Ronaldon? Cristiano u konsiderua mbret në Madrid dhe ishte një garanci për ekipin  Nëse Cristiano ishte ende në ekip, Madridi do të kishte më shumë besim, por nuk mendoj se rezultatet do të ishin diçka më ndryshe ” tha.

“Largimi i Zidane ndoshta kishte një ndikim më të madh për shkak se metodologjia e punës ndryshoi. Kushdo që e kishte zëvendësuar atë do të duhej të ishte i veçantë për të pasur sukses të menjëhershëm dhe për të kapërcyer vështirësitë fillestare.”

“Thashethemet që më lidhin me Real Madridin verën e kaluar? E konsideroj klubin si shtëpinë time dhe, të jem i sinqertë, do ta kisha pranuar këtë punë, po ka pasur kontakte, por vendimi është bërë në një drejtim tjetër dhe si një tifoz. shkon mire.”

“Unë jam ende i ri, kështu që shpresoj që të kthehem në të ardhmen, do të ishte sikur të kthehesha në shtëpi, unë kam pasur një përvojë të ngjashme kur isha trajner i Milanit, kështu që ndjenja do të ishte e ngjashme”, përfundoi Seedorf./Sovrani.info/