Trajneri i Man Cityt Pep Guardiola do të largohet për në Itali, transmeton Sovrani.info. Pep Guardiola ka rënë dakord të bëhet menaxher i ri...

Trajneri i Man Cityt Pep Guardiola do të largohet për në Itali, transmeton Sovrani.info.

Pep Guardiola ka rënë dakord të bëhet menaxher i ri i Juventusit, sipas AGI.

Katalanasi, që sapo përfunduoi një sezon me tre trofe të fituar në Angli me Manchester Cityn, thuhet se ka një marrëveshje katërvjeçare me Bianconerët dhe do të shohin një kalim në Itali të konfirmuar më 14 qershor.

Zonja e Vjetër njoftoi largimin e Maximiliano Allegrit nga klubi edhe pse ai u stolis me titullin e kampionit në Serie -A. Përveq Pep Guardiolas, me Juventusin janë lidhur edhe emra të tjerë trajnerësh si Deschamp, Sarri, Simeone dhe Inzaghi.

/Sovrani.info/

guardiola