Ja ku konfirmohet edhe e ardhmja e Edinson Cavanit Ja ku konfirmohet edhe e ardhmja e Edinson Cavanit
Paris Saint Germain janë vendosur t’i ofrojnë Edinson Cavanit një zgjatje të kontratës në Parc des Princes, sipas RMC Sport. Marrëveshja ekzistuese e 32... Ja ku konfirmohet edhe e ardhmja e Edinson Cavanit

Paris Saint Germain janë vendosur t’i ofrojnë Edinson Cavanit një zgjatje të kontratës në Parc des Princes, sipas RMC Sport.

Marrëveshja ekzistuese e 32 vjeçarit përfundon verën e ardhshme, por klubi shpreson ta lidhë atë për një vit shtesë deri në vitin 2021.

Cavani kontribuoi me 18 gola dhe pesë asistime në 21 ndeshje të Ligue 1 të sezonit të kaluar.  /Sovrani.info/