Ja momenti i lëndimit të frikshëm të Danny Welbeck Ja momenti i lëndimit të frikshëm të Danny Welbeck
Arsenali ka marr vetëm një pikë në ndeshjen e Europa League kundër Sportingit, një rezultat ky i cili i shkoi për shtati klubit anglez,... Ja momenti i lëndimit të frikshëm të Danny Welbeck

Arsenali ka marr vetëm një pikë në ndeshjen e Europa League kundër Sportingit, një rezultat ky i cili i shkoi për shtati klubit anglez, por nga fusha nuk dolën shëndosh dy lojtarët e Gunners Dany Welbeck dhe Stephan Lichtainer, transmeton Sovrani.info.

Ai që mori një lëndim serioz ishte sulmuesi anglez i cili u përplas rrezikshëm me kundërshtarin në zonën e rreptësisë. Rënia e tij në tok ishte e frikshme dhe kjo u pa edhe nga reagimi i lojtarëve të tjerë.

Ja momenti: