Ja pse Chelsea ka futur në ankth rivalët evropianë Ja pse Chelsea ka futur në ankth rivalët evropianë
Gjiganti i Premier League Chelsea me në kry Maurizio Sarrin është shndrrua një një përbindësh të vëertetë duke gllabëruar gjithçka që po i del... Ja pse Chelsea ka futur në ankth rivalët evropianë

Gjiganti i Premier League Chelsea me në kry Maurizio Sarrin është shndrrua një një përbindësh të vëertetë duke gllabëruar gjithçka që po i del përpara, shkruan Sovrani.info.

Prej se erdhi nga Napoli në krye të Chelseat, Sarri ende nuk e ka shijuar asnjë humbjes ndërmjet ndeshjeve të Premier Ligës, Kupës së Ligës dhe Europa League.

Në 17 ndeshjet e zhvilluara, Chelsea ka 14 fitore dhe tre barazime duke shënuar 38 gola dhe pranuar vetëm 12 sosh.

Këto statistika e kanë bërë skuadrën e Sarrit si një pretendent serioz për të gjitha garat ku merr pjesë.

/Sovrani.info/